Прагнете створити безпечне середовище для малюка у вашому домі? Подбайте про захист від ЕМВ

Вимірювання електромагнітного випромінювання показують, що на сьогодні все складніше знайти місця, де немає електромагнітних полів штучного походження.  А от у населених пунктах та поблизу них у розвинутих країнах таких ділянок фактично немає. В таких умовах все частіше виникає питання: як захиститись від електромагнітного випромінювання та подбати про захист від ЕМВ своїх близьких, особливо коли у вашому домі є малюк? Адже безпеку малюка батьки завжди ставлять на перше місце.

На сьогодні практично всюди на людину постійно діють електричні та магнітні поля різної частоти та сили. Серед найпоширеніших джерел – електрична проводка як в приміщенні, так і зовні, електротранспорт (трамваї, тролейбуси, метро, електрички), ЛЕП, електромагнітне випромінювання мобільних телефонів, випромінювання від побутових пристроїв, зокрема, мікрохвильових печей і комп’ютерів, тощо. Науковці навіть ввели спеціальний термін, що вказує на забруднення ЕМВ – «електромагнітний смог».

Захист від електромагнітних полів найперше необхідний вагітним і малюкам

Найбільш вразливі до дії електромагнітного випромінювання – нервова, ендокринна, імунна та статева системи. Симптоми, що виникають внаслідок впливу електромагнітних полів – різноманітні. Наслідком впливу ЕМВ можуть бути головні болі, виникнення порушень пам’яті, та проблеми із концентрацією уваги та працездатністю, депресивні стани, аж до суїцидальних нахилів.

Електромагнітні поля також можуть викликати онкозахворювання. Особливо вразливі до цього впливу діти. Відповідно до результатів досліджень, найбільш вразливими до таких захворювань як лейкемія та пухлини у мозку вразливі діти, що проживають менше ніж 200 м від ліній електропередач.

Найбільшу загрозу електромагнітне випромінювання становить для людей із захворюваннями центральної нервової системи, для вагітних жінок (ЕМВ становить загрозу для розвитку ембріона), для безпеки малюків, людей, що страждають на алергію, та осіб зі слабким імунітетом.

Розуміючи, що електромагнітне випромінювання є потенційно небезпечним, закономірно виникають питання: як захиститись від електромагнітних полів? Як захистити від електромагнітного випромінювання своїх рідних та як подбати про безпеку малюків удома?

Заходи для захисту від ЕМВ не варто розпочинати, не провівши вимірювання електромагнітного випромінювання, стверджують фахівці. Адже, лише визначивши рівень електромагнітного випромінювання, можна об’єктивно оцінити проблему та, відповідно до цього, вжити необхідних заходів для забезпечення власної безпеки і безпеки своїх рідних.

Вимірювання електромагнітного випромінювання проводять районні СЕС. Незалежні дослідження можуть провести також фахівці Науково-сервісної компанії «ОТАВА».

Забезпечити безпеку малюка вдома допоможуть екрануючі тканини та фарби

Вимірювання електромагнітного випромінювання покаже, що є основними джерелами ЕМП та де ці джерела знаходяться. Фахівці компанії «ОТАВА» нададуть рекомендації щодо зменшення негативного впливу ЕМВ.

Скажімо, якщо причина проблеми знаходиться вдома – забезпечити безпеку мешканців будинку (зокрема, безпеку малюка вдома) можна, належним чином організувавши простір. Суттєво зменшити негативний вплив можна. розмістивши найбільш потужні джерела випромінювання (холодильник, мікрохвильова піч тощо) подалі від місць, де тривалий час перебувають мешканці будинку (диван, обідній стіл тощо).

Якщо ж під час вимірювання електромагнітного випромінювання з’ясується, що потужні джерела електромагнітних полів знаходяться поза межами будинку або ж якщо з якихось інших причин усунути їх не можна, фахівці компанії порекомендують оптимальні засоби захисту від електромагнітного випромінювання. Серед таких засобів – екрануючі сітки та фарби, а також екрануючі тканини для пошиття штор і балдахінів, які дають змогу забезпечити безпеку малюка вдома.

Михайло Осип