Меню
Юристи Науково-сервісної фірми «ОТАВА» сприяють будівництву храму в Ружині
16.05.2013 Прес-релізи, пост-релізи

2013-01-31-20-07-20.jpg.pagespeed.ce.bv-B7KI6TaВідновити Свято-Миколаївський храм Парафії Св. Покрови Пресвятої Богородиці в смт. Ружин, що на Житомирщині, допомагають багато організацій і приватних осіб у рамках благодійного проекту «Наша церква – збудуємо її разом!». Сприяє будівництву храму і Науково-сервісна фірма «ОТАВА», юристи якої надають основну юридичну підтримку в питаннях захисту прав Парафії як законного землекористувача.

Ружинська селищна рада, ураховуючи бажання громади Ружина, 22 червня 2012 року передала земельну ділянку розміром 0,10 га у постійне землекористування Парафії Святої Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патріархату для будівництва церкви. 6 серпня 2012 року парафія отримала державний акт на право постійного землекористування. Підприємство райспоживспілки «Ружинський кооперативний ринок», яке використовувало цю земельну ділянку по договору оренди до 2011 року і фактично використовує її і по нинішній час, безпідставно вважаючи договір оренди продовженим, подало 19 вересня 2012 року позов щодо визнання незаконним рішення Ружинської селищної ради від 22 червня 2012 року. Парафія залучилась до справи як третя особа, таким чином виник судовий конфлікт.

Під час судових засідань представники ринку більше емоційно і бездоказово відстоювали свою точку зору, ніж спирались на факти та законодавство. Господарський суд Житомирської області своїм рішенням від 8 листопада 2012 року цілком логічно відмовив ринку в позові.

Ринок, не погоджуючись із рішенням суду, подав апеляційну скаргу і під час розгляду справи намагався різними методами затягнути судовий процес, зокрема зробивши акцент на документах, які ще в першій інстанції були розглянуті та визнані несуттєвими. Так, наприклад, державний акт на право постійного землекористування від 11 серпня 1999 року ринок повинен був здати до архіву після того, як керівник ринку відмовився від постійного землекористування та підписав договір оренди земельної ділянки. Рівненський апеляційний господарський суд у своїй постанові від 27 лютого 2013 року також відмовив у задоволенні позову та підтримав рішення суду першої інстанції. Крім того, при розгляді справи було з’ясовано, що повним найменуванням позивача є «Підприємство райспоживспілки «Ружинський кооперативний ринок», хоча сам позивач невірно іменував себе «Ружинський кооперативний ринок».

Ринок, знову не погоджуючись із судовим рішенням та бажаючи затягти справу, подав касаційну скаргу до Вищого господарського суду України, який у своїй постанові від 17 квітня 2013 року остаточно відмовив у позовних вимогах, указавши, що в ринку відсутні будь-які права на користування земельною ділянкою.

Ринок програв усі судові справи, що й повинно було статися, але фактично з 6 серпня 2012 року по квітень 2013 парафія, маючи всі необхідні документи, не могла використовувати земельну ділянку. Крім того, підприємству райспоживспілки «Ружинський кооперативний ринок» постійно виносять приписи про порушення законодавства, лише на початку 2013 року їм було винесено два приписи – один щодо використання земельної ділянки без жодних документів, другий – про порушення правил пожежної безпеки, а директора ринку було притягнуто до адміністративної відповідальності. Ураховуючи безвідповідальне ставлення керівництва ринку до законодавства, можна бути впевненим, що на сьогодні виявлено лише частину порушень. Нині Парафія Святої Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патріархату готується до будівництва церкви, яка, поза сумнівом, стане окрасою Ружина.

Коментарі надали адвокат Микола Ярмолюк та юрист Шубенко Павло Борисович, які за дорученням Науково-сервісної фірми «ОТАВА» були присутні під час розгляду справи в усіх інстанціях та представляли інтереси парафії.

Свої пожертви на будівництво Свято-Миколаївського храму Парафії Св. Покрови Пресвятої Богородиці Ви можете зробити через банківський рахунок. Нехай допоможе нам у цій святій справі Всемилостивий Господь!

Реквізити банку для пожертвувань:

Парафія св. Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КПУкраїнська православна церкваКРЕДІ-АГРІКОЛЬ БАНКм. Київрах. № 26005000014668МФО 300614

Cайт храму: http://nasha-cerkva.net/

*