Про «електросмог», який щільно огорнув міста, та можливу епідемію алергії на мікрохвилі, Wi-Fi і стільникові мережі

Канадські вчені забили тривогу, намагаючись попередити людство про недосліджену досі хворобу, яка може стати чумою XXI століття. Вражає вона тих, хто живе в розвинених країнах. Електрогіперчутливість. Симптоми важкі: порушення роботи серця, мігрені, гіпертонічний криз, задуха.

Канадці ставили досліди над добровольцями і запевняють, що під час експерименту 40 % учасників було достатньо заснути з мобільним на подушці, щоб прокинутися на межі інсульту. Де межа між підозрілістю і хворобою, що змушує сотні сімей шукати порятунку від успіхів цивілізації?

Професор Трентського університету Магда Хавас тримає в руках детектор електромагнітного випромінювання. Він показує, як фонить звичайна мікрохвильовка. «Ми знаходимося на достатньому віддаленні від печі, і все одно детектор визначає випромінювання, що йде від неї», – розповідає пані Магда.

Магда Хавас ось уже 20 років вивчає негативний вплив електромагнітних хвиль на людський організм. Вона запевняє: випромінювання звичайного мобільного телефону руйнує клітини крові. І зараз світ підійшов до якоїсь критичної точки. Міста настільки щільно огорнув «електросмог», що в найближчі роки варто чекати справжньої епідемії алергії на мікрохвилі, Wi-Fi і стільникові мережі.

«Симптоми включають в себе головні болі, безсоння, проблеми з пам’яттю, концентрацією. Розлади настрою, як, наприклад, депресія, тривожність, і болі в різних частинах тіла», – каже професор Трентського університету Магда Хавас.

Така заява потрапила на благодатний ґрунт. Страхи перед мікрохвилями кілька років тому розігрів відеоролик в Youtube. Студенти вирішують приготувати попкорн за допомогою своїх мобільних телефонів. Чисте божевілля. Але в божевіллля і віриться найлегше. Адже хто не пам’ятає, як його старий мобільний грів вухо, як пічка.

До того моменту, як з’ясувалося, що відеоролик замовила компанія-виробник бездротових телефонних гарнітур, десятки тисяч людей по всьому світу вже свято вірили: мобільні телефони плавлять мозок. Чи так вони помилялися?

«Міжнародне агентство з дослідження раку на підставі досліджень «Інтерфон», проведеного в 13 країнах Євросоюзу, дійшло висновку, що електромагнітні поля стільникових телефонів можуть бути чинником потенційної небезпеки збільшення ризику, майже дворазового, виникнення гліом», – заявила провідний науковий співробітник НДІ медицини праці РАМН Ніна Рубцова.

Гліома – найпоширеніша пухлина головного мозку. Виходить страшилки: «не говори по мобільному – заробиш рак» – не такі вже й безпідставні.

Білоруські вчені розробили спеціальну пов’язку-екран для тих, хто любить говорити по мобільному годинами. Виглядає пов’язка безглуздо, але такі пристосування, принаймні в Європі, користуються шаленою популярністю. Хоча потужність передавача звичайного стільникового телефону приблизно в 40000 разів менше, ніж побутової мікрохвильовки. Невже і цього достатньо, щоб людина захворіла? За словами вчених, уся справа в тому, що електромагнітні поля мають «кумулятивну дію, тобто ефект їх впливу підсумовується».

Майже в кожному будинку можна виявити до десятка Wi-Fi мереж. Вони є майже в кожному кафе, просто на вулиці. Так що тоді робити? В одній тільки Швеції більше 200 тисяч людей уже сьогодні заявляють: вони страждають алергією на бездротові засоби зв’язку. Це початок?

Припустимо, ви надчутливі до електромагнітного випромінювання. Тоді найкращий захист для вас – клітка Фарадея. Ця сітка навіть для ударів блискавки – непереборна перешкода. Таку клітку ви можете поставити у себе вдома, але ж електромагнітне випромінювання супроводжує нас скрізь: вдома, і на роботі, і в метро. Не можна все своє життя провести в такій клітці.

Утім, деякі жінки готові спробувати. Вони закриваються не від чужих чоловічих очей – за спеціальними накидками вони ховаються від «електросмогу». Живуть вони у Франції, в містечку Ерр, що в 100 кілометрах від Ліона.

То що ж не так з цими людьми? Більшість лікарів вважають, що це прояв ефекту ноцебо. Самонавіювання, за якого людина дійсно може відчувати реальне погіршення самопочуття.

Вчені розділилися на 2 табори: на тих, хто вважає, що небезпеки немає, і тим, хто страждає від мікрохвиль, потрібно звернутися до психіатра, та тих, хто бачить величезну загрозу в безконтрольному зростанні числа бездротових мереж і стандартів.

Ну а поки вчені сперечаються, парламентська асамблея Ради Європи, про всяк випадок, уже рекомендувала заборонити всі мобільні телефони, телефони стандарту DECT і пристрої Wi-Fi в школах та дитячих садках.

За матеріалами http://www.1tv.ru


Дослідження рівнів електромагнітного випромінювання і магнітних полів проводять фахівці Науково-сервісної фірми «ОТАВА». Замовникам надаються результати вимірювань та індивідуальні рекомендації від кваліфікованих спеціалістів щодо зменшення (усунення) впливу НЧ і ВЧ електромагнітних випромінювань.


0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі