Сезонна алергія чи погана якість повітря в помешканні?

Прояви алергії може викликати як сезонна алергія, так і неякісне повітря в приміщенні

Для тих, хто страждає від сезонної алергії, весняна погода може принести безліч симптомів цього неприємного захворювання. Потепління веде до збільшення рослинного пилку в повітрі. У людей, які страждають від алергії, на відкритому повітрі починаються її раптові прояви, зокрема чхання, свербіж у вухах та слизової оболонки горла, очей, а також нежить.

Як можна визначити, що неприємні симптоми спричинені саме сезонною алергією, а не повітрям поганої якості? Ця стаття допоможе краще зрозуміти, яку загрозу здоров’ю може нести неякісне повітря житлових приміщень.

У маленьких дітей особливо важко розпізнати справжню причину цих симптомів.

Діти шкільного віку часто можуть підхопити вірусну застуду від своїх однолітків у школі і протягом тривалого часу відчувати закладенність носу та загальне нездужання. Ці ж симптоми можуть бути викликані як сезонною алергією, так і неякісним повітрям у приміщенні.

Найкращий спосіб з’ясувати, що ж насправді є причиною цього нездужання – звернутися до лікаря-педіатра, а також паралельно зробити тест на аналіз якості повітря помешкання. Лише в такому випадку можна буде встановити справжню причину застуди в дитини.

Уважність допоможе відрізнити сезонну алергію від неякісного повітря

Щоб виявити справжню причину власних симптомів нездужання, дорослим достатньо бути трохи уважнішими. Так, слід поспостерігати, коли саме відчувається прояв симптомів: після прогулянки із собакою на свіжому повітрі? Або, можливо, з прокиданням, коли вже із самого ранку можна почувати себе зле?

spring-allergiesСезонні алергії, як правило, тривають певний час, а саме, коли концентрація рослинного пилку в повітрі найбільша.

Досвідчений алерголог може визначити, на який з видів пилку у пацієнта алергія, і порадити якомога менше виходити на зовні в період цвітіння певних рослин. Він також може порекомендувати спеціальні ліки, щоб людина позбулися цих симптомів.

Що робити, якщо погана якість повітря в помешканні не дає нормально дихати?

Однак, якщо Ви помітили, що симптоми нездужання з’являються у Вас з самого ранку, коли Ви ледь прокинулись і ще не встигли навіть вийти на вулицю – то причина скоріш за все криється в неякісному повітрі Вашого помешкання. В повітрі може бути велика кількість різноманітних сполук, які здатні викликати симптоми, схожі до алергії, зокрема дихальний дискомфорт, нежить, чхання тощо. Такими забруднювачами повітря можуть стати пліснява, хімічні сполуки, що потрапляють у пил, або навіть формальдегід від покриттів.

Щоб перевірити якість повітря у Вашому помешканні, достатньо зробити спеціальний аналіз, який дасть змогу встановити рівень безпечності повітря, яким Ви дихаєте, і допоможе виявити, що насправді є причиною Вашого нездужання – сезонна алергія чи неякісне повітря.

Де в Україні замовити аналіз повітря в приміщенні