Сік ноні: чого більше – користі чи шкоди?

sik_noniУ наш час дуже модно «шпигувати» свій організм різноманітними біологічно активними добавками, так званими БАДами. Це й не дивно, адже багато хто вважає, що ці добавки мають безліч переваг: вживати їх простіше, ніж займатися фізкультурою чи слідкувати за повноцінним раціоном, для їх купівлі не потрібний рецепт від лікаря, вони складаються з натуральних компонентів і чинять лікувальну дію на організм природним шляхом. Судячи з реклами, їх ефект багатообіцяючий. Одним словом, БАД – панацея від усіх хвороб. Продавати і розповсюджувати БАД теж просто, адже цей продукт не є лікарським засобом, а отже, на відміну від ліків, не потребує ускладненої процедури реєстрації та попередніх клінічних досліджень. Тому не дивно, що попит і пропозиція на цей товар зростають щороку.

Однією з новинок ринку БАДів в Україні є сік ноні. Цей продукт отримують з плодів дерев Morinda citrifolia L., що ростуть на території островів Французької Полінезії та по всій південній частині Тихого Океану. Виробники соку ноні стверджують, що цей фруктовий напій є додатковим джерелом близько 150 нутрицевтиків, зокрема ірідоїдів, антрахінонів, каротиноїдів, скополетину, біофлавоноїдів, терпенів, рослинних стеролів, серотоніну, ферментів, мультирецепторних активаторів, урсулової і каприлової кислоти, амінокислот, вітамінів (С, групи В, ніацин), антиоксидантів, макро- та мікроелементів (калій, кальцій, магній, селен, цинк, мідь, залізо, фосфор).

Дистриб’ютори рекомендують вживати сік з метою загального зміцнення та оздоровлення організму, нормалізації кров’яного тиску, покращення функції шлунково-кишкового тракту, периферичної та центральної нервової системи. Також стверджується, що сік ноні чинить загально тонізуючу й адаптогенну дію, має імуномоделюючі та протизапальні властивості, знімає біль (особливо головний біль і біль у суглобах), регулює ендокринний баланс. Зокрема, є повідомлення про його онкопротекторну дію. І хоча на сайтах виробників соку йдеться про безліч досліджень, в яких вчені дійсно відмічають вражаючий вплив цього соку на організм, усе ж хотілося б мати більше реальних наукових фактів про позитивний ефект від цього диво-напою.

Не зважаючи на все вищезгадане, твердження, що сік ноні є біологічно активною добавкою, може викликати обурення в деяких дистриб’юторів. Це пов’язано з тим, що окремі розповсюджувачі позиціонують його як харчовий продукт для спеціального дієтичного споживання, інші – як біоактивний напій. З огляду на це, напевно, варто звернутися до визначення абревіатури БАД. БАД – біологічно активна добавка, що являє собою концентрат органічних кислот, вітамінів, дубильних речовин, фітогормонів, мікроелементів, мінеральних солей, лікарських рослин, ефірних масел і т.д. Чи дуже помітна різниця між цим визначенням і заявленим складом та властивостями соку ноні описаними вище?

Проте на цьому протиріччя не закінчуються. Адже одні виробники стверджують, що сік можна вживати в будь-якому віці і він не має протипоказань, інші радять консультуватися з лікарем та не пити його під час вагітності. Не наводяться дані про сумісність соку з іншими лікарськими засобами, про його побічну дію та вплив на наявні захворювання.

Купуючи сік, варто звернути увагу на те, що окремі виробники не додають у нього консервантів і синтетичних речовин, проте інші вводять до його складу натуральні ароматизатори та барвники, гуарову (Е 412) і ксантанову камідь (Е 415).

Зважаючи на все вищесказане, постає питання: чому дехто продає сік ноні не як біологічно активну добавку, а як напій? Можливо, щоб уникнути відповідальності. А, можливо, цей сік варто поставити на одну полицю, скажімо, з яблучним, адже він теж є дуже корисним? Залишимо ці питання вповноваженим фахівцям…

yak-priymati-sik-noniНа останок зазначимо, що, не дивлячись на очевидні протиріччя, багато людей у світі відмічають позитивний вплив соку ноні на власне здоров’я. Тому вживати цей сік чи ні, є, звичайно, особистою справою кожного. Єдине, що можна зробити, – це застерегти себе від підробок цього продукту, який стрімко набирає популярності, а також перед його вживанням самому розібратися в наявності корисних речовин, щоб не виявилось, що ви переплачуєте за необґрунтовану рекламу і вдалий маркетинг.

Розібратися в цих питаннях Вам допоможе Науково-сервісна компанія «ОТАВА», що здійснює науковий аналіз продуктів та сировини. Фахівці компанії мають великий досвід з виявлення фальсифікатів, встановлення якісного та кількісного складу продукції, володіють необхідними методиками. Слід зазначити, що в разі необхідності компанія залучає до співпраці провідних науковців Національної академії наук України, що мають великий досвід науково-дослідної роботи. Серед них хіміки, біологи, фізики та патентознавці, об’єднані зусилля яких сприяють успішному виконанню складних контрактів. Докладніше про перелік послуг, умови виконання Ви можете дізнатись на сайті компанії – http://www.otava.ua. На цьому ресурсі Ви також знайдете інформацію про виконані замовлення, які доводять високий рівень компанії.

Будьте здорові – вживайте корисне!