Сік ноні: чого більше – користі чи шкоди?

У наш час дуже модно «шпигувати» свій організм різноманітними біологічно активними добавками, так званими БАДами. Це й не дивно, адже багато хто вважає, що ці добавки мають безліч переваг: вживати їх простіше, ніж займатися фізкультурою чи слідкувати за повноцінним раціоном, для їх купівлі не потрібний рецепт від лікаря, вони складаються з натуральних компонентів і чинять лікувальну дію на організм природним шляхом. Судячи з реклами, їх ефект багатообіцяючий. Одним словом, БАД панацея від усіх хвороб. Продавати і розповсюджувати БАД теж просто, адже цей продукт не є лікарським засобом, а отже, на відміну від ліків, не потребує ускладненої процедури реєстрації та попередніх клінічних досліджень. Тому не дивно, що попит і пропозиція на цей товар зростають щороку.

Однією з новинок ринку БАДів в Україні є сік ноні. Цей продукт отримують з плодів дерев Morinda citrifolia L., що ростуть на території островів Французької Полінезії та по всій південній частині Тихого Океану. Виробники соку ноні стверджують, що цей фруктовий напій є додатковим джерелом близько 150 нутрицевтиків, зокрема ірідоїдів, антрахінонів, каротиноїдів, скополетину, біофлавоноїдів, терпенів, рослинних стеролів, серотоніну, ферментів, мультирецепторних активаторів, урсулової і каприлової кислоти, амінокислот, вітамінів (С, групи В, ніацин), антиоксидантів, макро- та мікроелементів (калій, кальцій, магній, селен, цинк, мідь, залізо, фосфор).

Дистриб’ютори рекомендують вживати сік з метою загального зміцнення та оздоровлення організму, нормалізації кров’яного тиску, покращення функції шлунково-кишкового тракту, периферичної та центральної нервової системи. Також стверджується, що сік ноні чинить загально тонізуючу й адаптогенну дію, має імуномоделюючі та протизапальні властивості, знімає біль (особливо головний біль і біль у суглобах), регулює ендокринний баланс. Зокрема, є повідомлення про його онкопротекторну дію. І хоча на сайтах виробників соку йдеться про безліч досліджень, в яких вчені дійсно відмічають вражаючий вплив цього соку на організм, усе ж хотілося б мати більше реальних наукових фактів про позитивний ефект від цього диво-напою.

Не зважаючи на все вищезгадане, твердження, що сік ноні є біологічно активною добавкою, може викликати обурення в деяких дистриб’юторів. Це пов’язано з тим, що окремі розповсюджувачі позиціонують його як харчовий продукт для спеціального дієтичного споживання, інші як біоактивний напій. З огляду на це, напевно, варто звернутися до визначення абревіатури БАД.

БАД біологічно активна добавка, що являє собою концентрат органічних кислот, вітамінів, дубильних речовин, фітогормонів, мікроелементів, мінеральних солей, лікарських рослин, ефірних масел і т.д. Чи дуже помітна різниця між цим визначенням і заявленим складом та властивостями соку ноні описаними вище?

Проте на цьому протиріччя не закінчуються. Адже одні виробники стверджують, що сік можна вживати в будь-якому віці і він не має протипоказань, інші радять консультуватися з лікарем та не пити його під час вагітності. Не наводяться дані про сумісність соку з іншими лікарськими засобами, про його побічну дію та вплив на наявні захворювання.

Купуючи сік, варто звернути увагу на те, що окремі виробники не додають у нього консервантів і синтетичних речовин, проте інші вводять до його складу натуральні ароматизатори та барвники, гуарову (Е 412) і ксантанову камідь (Е 415).

Зважаючи на все вищесказане, постає питання: чому дехто продає сік ноні не як біологічно активну добавку, а як напій? Можливо, щоб уникнути відповідальності. А, можливо, цей сік варто поставити на одну полицю, скажімо, з яблучним, адже він теж є дуже корисним? Залишимо ці питання вповноваженим фахівцям…

yak-priymati-sik-noniНа останок зазначимо, що, не дивлячись на очевидні протиріччя, багато людей у світі відмічають позитивний вплив соку ноні на власне здоров’я. Тому вживати цей сік чи ні, є, звичайно, особистою справою кожного. Єдине, що можна зробити, – це застерегти себе від підробок цього продукту, який стрімко набирає популярності, а також перед його вживанням самому розібратися в наявності корисних речовин, щоб не виявилось, що ви переплачуєте за необґрунтовану рекламу і вдалий маркетинг.

Розібратися в цих питаннях Вам допоможе Науково-сервісна компанія «ОТАВА», що здійснює науковий аналіз продуктів та сировини. Фахівці компанії мають великий досвід з виявлення фальсифікатів, встановлення якісного та кількісного складу продукції, володіють необхідними методиками. Слід зазначити, що в разі необхідності компанія залучає до співпраці провідних науковців Національної академії наук України, що мають великий досвід науково-дослідної роботи. Серед них хіміки, біологи, фізики та патентознавці, об’єднані зусилля яких сприяють успішному виконанню складних контрактів. Докладніше про перелік послуг, умови виконання Ви можете дізнатись на сайті компанії http://www.otava.ua. На цьому ресурсі Ви також знайдете інформацію про виконані замовлення, які доводять високий рівень компанії.

Будьте здорові вживайте корисне!