Чи дійсно фотокаталітичне нанопокриття очищає повітря в будівлі?

Відомо, що перший будинок, у якого стіни самоочищувалися, належав японському хіміку Акірі Фудзісімі. Учений із Токійського університету ще в 1967 році виявив фотокаталітичні властивості TiO2 – двоокису титану – гідрофільної сполуки, що добре змочується водою. Також TiO2 є фотокаталітичним. Це означає, що в присутності світла і води утворюються радикали кисню, які розщеплюють такі органічні речовини, як жир, олія, сажа або рослинні матеріали.

Це відкриття мало комерційне впровадження: були розроблені фарби, що руйнують бруд та газоподібні забруднювачі повітря. Оскільки фотокаталіз також вбиває мікроорганізми, нові покриття мали протимікробні властивості.   

Сучасні виробники застосовують можливості нанотехнологій для створення для нас більш комфортного, безпечного і безпроблемного середовища проживання. Так, наприклад, використовуючи переваги наночастинок, грецька компанія «NanoPhos» пропонує рішення для такої проблеми, як очищення повітря в приміщеннях.   

NanoPhos пропонує інноваційні фотокаталітичні нанопокриття з ефектом самоочищення SurfaShield C і SurfaShield T. Ці покриття призначені для очищення повітря в приміщенні, усунення неприємного запаху й запобігання утворенню плям. Поверхні, покриті SurfaShield, самоочищаються, стерилізуються і виглядають як нові.

Фотокаталітичні нанопокриття SurfaShield знищують органічні забруднювачі, знезаражують поверхню від мікробів і тим самим поліпшують якість повітря в приміщенні.

SurfaShield C наноситься на зовнішні або внутрішні пористі поверхні із цегли, бетону, штукатурки, гіпсокартону та інших матеріалів, а SurfaShield T підходить для мармуру, граніту, плитки. 

Під впливом світла фотокаталітичні нанопокриття вступають у реакцію з органічними забруднювачами і розщеплюють їх до нешкідливих сполук. Завдяки фотокаталітичним процесам, що перебігають на поверхні, гинуть бактерії, віруси і цвіль. Таким чином знищуються всі джерела неприємного запаху й очищається повітря в приміщенні.

До того ж покриття SurfaShield є економічно вигідними, оскільки не потребують повторного застосування протягом 10 років.

Отже, сьогодні вирішити проблему поліпшення якості повітря в оселі досить легко. Унікальні фотокаталітичні покриття SurfaShield очистять повітря в приміщенні та забезпечать більш здорове середовище.

#укрнаномаркет #новахіміядлявас @nanomarket.ua #науковийпортал @Labprice.portal