Хімічний аналіз показав, що пакувальний матеріал містив небезпечну кількість токсинів

pakuvalni_materialyЦелофанову та поліетиленову упаковку використовують, здебільшого, щоби зберегти харчові продукти чистими та продовжити їхній термін придатності. Разом із тим, мало хто замислюється, що сам пакувальний матеріал може стати причиною забруднення продуктів харчування токсинами, зокрема, важкими металами.

Такий неякісний пакувальний матеріал може отруїти навіть найякіснішу продукцію. Чи можна захистись від такої тари?

Хімічні аналізи – найнадійніші заходи безпеки для вашого бізнесу та здоров’я споживачів

Контроль сировини та якості кінцевої продукції здебільшого ретельно проводять на усіх виробництвах. Натомість, про небезпеку, яку може нести пакувальний матеріал зазвичай не замислюються як споживачі, так і виробники.

Неякісна упаковка може не лише знизити якість харчових продуктів, але і зробити їх небезпечними та непридатними до використання. Цю тезу підтверджують результати хімічних аналізів на визначення хімічного складу, що провели фахівці Науково-сервісної компанії «Отава».

Токсична сировина чи продукція у продажі на сьогодні, нажаль, не дивина. Не виключення і целофанові та поліетиленові пакувальні матеріали. Звісно, можна відмовитися від пакування в прозору тару, та використовувати як упаковку інші матеріали, скажімо, папір. Втім, і це не панацея.

Папір, так само як і целофан чи поліетилен, може містити небезпечні токсини. Як в такому випадку може убезпечити себе відповідальний виробник, щоб зберегти високою якість та свою репутацію?

«Довіряй, але перевіряй», часто кажуть люди. Власне це найкращий рецепт, щоб забезпечити якість та безпеку своєї продукції. Лише хімічні аналізи на визначення хімічного складу (зокрема, визначення важких металів) дадуть повну та достовірну інформацію про якість та безпеку будь-якої сировини або тари.

Визначення важких металів показало перевищення вмісту ртуті

Виробник харчових продуктів звернувся до НСК «Отава» із проханням провести хімічні аналізи пакувального матеріалу (целофанової плівки), та з’ясувати, чи відповідає така тара стандартам безпеки.

Відповідно до нормативів СанПіН 42-123-4240-86, для визначення якості та безпеки пакувальних матеріалів, необхідно не лише визначити хімічний склад тари чи пакувальних матеріалів (зокрема, вміст токсичних речовин, таких як важкі метали), але і  провести визначення допустимої кількості міграції (ДКМ) 19 хімічних елементів (таке визначення покаже, чи потраплятимуть шкідливі речовини із тари в продукт, що у неї запакований).

chimichni-doslidzenniaЯк показали дослідження, що провели фахівці Науково-сервісної компанії «Отава», (хімічні аналізи, зокрема, визначення важких металів, а також визначення показника ДКМ (допустимої кількості міграції)), целофанова плівка, що була надана для хімічного аналізу «збагачувала» продукти, що були в неї запаковані цілим «букетом» важких металів. Фахівці виявили перевищення допустимої кількості міграції у целофановій плівці Свинцю (Pb), Ртуті (Hg), Кадмію (Cd), Бору (B) та Берилію (Be).

Таким чином, хімічні аналізи на визначення хімічного складу (зокрема, визначення важких металів), а також визначення допустимої кількості міграції, допомогли виробнику витримати високі стандарти своєї продукції, та зберегти репутацію.

Якщо у Вас виникли сумніви щодо якості пакувальних матеріалів чи сировини – не ризикуйте своїм бізнесом та репутацією. Замовте визначення хімічного складу (визначення важких металів, пестицидів, тощо), чи інші необхідні для вашого виробництва хімічні аналізи та лабораторні дослідження.