Крадіжка грошей із PayPass-карти: фейк чи правда?

Злочинці можуть зняти гроші з вашої банківської PayPass-карти, коли ви їдете у громадському транспорті та навіть тоді, коли скуповуєтеся в магазині. Одяг, гаманці, сумки не перешкоджають крадіжці. Така новина миттю облетіла інтернет-простір. Спробуємо розібратися, чи відповідає вона дійсності.    

Керівник мережі регіональних прес-офісів ПриватБанку Інна Музичук на своїй сторінці у Facebook пояснила: щоб зняти ваші гроші, зловмисники повинні:

  • заздалегідь увести на свій термінал суму в 100 гривень (саме стільки можна зняти без пін-коду);
  • піднести термінал до безконтактної карти на відстань не більше ніж 10 сантиметрів.

Виходить, що теоретично вкрасти 100 грн з PayPass-карти можливо.

Як шахраї знімають гроші з PayPass карт?  

Але у зловмисника можуть виникнути «складнощі». Щоб офіційно придбати термінал, потрібно прилад зареєструвати на фірму або приватного підприємця. Під час переказу грошей завжди буде визначений отримувач, і правоохоронці знайдуть того, хто це зробив. Припустимо, що шахрай не придбав термінал офіційно, а купив його у DarkNet.  

Наступний крок злочинця: потрібно знайти власника безконтактної картки. Як жартує Інна Музичук, «для цього тісно треш терміналом по попах всіх оточуючих». Хіба що крадій буде точно знати свою жертву. Ще одна важлива умова: термінал повинен мати стійкий зв’язок із мережею. Значить у метро ним не скористаються.  

В Україні є ліміт для зняття коштів без пін-коду на рівні 100 гривень. Чи не замалий виграш? Також постраждалий може зателефонувати в банк і опротестувати транзакцію. А якщо карти лежать разом, то термінал не спрацює, адже він не може обробляти водночас декілька карт. 

Ось чому Олег Жуков, представник Ingenico Group, світового лідера в області безпечних транзакцій і платіжних рішень, зазначає, що теоретично й практично такий вид шахрайства є малоймовірним. Але додамо – можливим. 

Екрануюча тканина або фольга захистять банківську карту

Якщо ви носите при собі одну з банківських PayPass-карт, то, щоб захистити її від несанкціонованого зняття коштів, загорніть її в екрануючу тканину або фольгу. Фольга не дуже практичний матеріал. Вона постійно рветься – і це незручно. А ось із екрануючої тканини можна пошити гаманець для PayPass-карт та безконтактних ключів до автомобіля. До того ж із тканини для екранування можна пошити сумку для ноутбука, щоб зловмисники не змогли зламати пароль від Wi-Fi і викрасти персональні дані.