определить содержание нитратов

Нітрат-тестери «СОЕКС» – обман, який рекламує український телеканал «Україна». Обережно: розроблено в Росії!

Про нітрат-тестери досить багато написано, різного та переважно рекламного-неправдивого. Проте науковці-аналітики однозначно рекомендують не використовувати прилади «СОЕКС» для правдивого визначення нітратів в овочах та фруктах.

Чому нітрат-тестери СОЕКС не дають точних результатів вимірювання?

Власне, вимірювання цими приладами схоже більше на невдалий фокус, а не на серйозний науковий експеримент, адже, як показує досвід, три однакових нітрат-тестери «СОЕКС» можуть демонструвати різні результати на одних і тих же овочах та фруктах. Про це йдеться в статті «Тестери на нітрати: корисна новинка чи шахрайство?»

Науковці стверджують, що довіряти показанням нітратомірів не можна. Наведемо коментар зі статті, у якій ідеться про результати випробувань різних моделей нітратних тестерів. Провідний науковий співробітник Московського державного університету харчових виробництв (рос. МГУПП), доктор технічних наук, кандидат біологічних наук О.Ю. Колеснов зазначає: «Головна причина недостовірності показань протестованих нітратомірів – неспецифічний принцип, що лежить в основі вимірів. Прилади для визначення концентрації нітратів вимірюють електропровідність продукту, на яку мають прямий вплив не тільки нітрати, а й будь-які солі, що містяться в овочах і фруктах…»

Одним словом, солоні огірочки, якими так гарно закушувати чарчину-другу, за показами цих приладів завжди будуть мати перевищений вміст нітратів.

Українцям, щоб не відмовлятися від солоних огірочків та помідорчиків, потрібно насамперед довіряти вітчизняним науковцям-експертам, а не телесюжетам з прихованою рекламою розроблених у Росії нітратомірів «СОЕКС», які переважно виготовляють у Китаї.

Які тестери нітратів пропонує купити провідний телеканал в Україні?

Дивує позиція телеканалу «Україна», який на шкоду своїй репутації протягом тривалого часу періодично рекламує російське інноваційне чудо для вимірювання вмісту нітратів – СОЕКС – без коментарів вітчизняних науковців.

Розлогий сюжет з рекламою SOEKS від 11 серпня 2015 року. Через відсутність коментаря науковця глядач уведений в оману і ризикує отримати від продавця кавунів на горіхи, коли почне вимагати повернути гроші за кавуни з «підвищеним вмістом нітратів».

Перевірка кавунів на нітрати

Принт-скрін сторінки на сайті телеканалу «Україна».

Хитро скомбінований телесюжет від 6 квітня 2016 року. Очевидно, його автор прочитав матеріали та відгуки про нітратоміри «SOEKS» на науковому порталі labprice.ua та вирішив не ризикувати…

У телематеріалі йдеться про перевірку овочів на вміст нітратів на великому ринку і демонструється сюжет про правдиве визначення нітратів в аналітичній лабораторії ринку.

Вимірювання концентрації нітратів в овочах та фруктах

Які дані вимірювань дають тестери нітратів

Наприкінці сюжету додаються кадри з нітратоміром «СОЕКС» із таким коментарем журналіста: «…А також нітрати можна визначити побутовим приладом…» Цікаво, що думає співробітник лабораторії при ринку, яка в сюжеті повідомляє результати лабораторного аналізу овочів, про точність вимірювання СОЕКСом і про те, що її репутацію як спеціаліста-аналітика використали для реклами сумнівного російського приладу?..

Відгуки про нітратоміри «SOEKS» і «Greentest»

Процес вимірювання нітратів в огірках з допомогою нітрат-тестера

І ще один сюжет уже від 3 червня 2016 року з переконливо науковою назвою «Як відрізнити нітратну полуницю від натуральної». Цікаво, полуниця з підвищеним вмістом радіонуклідів, що вирощена на відкритому ґрунті й органічних добривах, натуральна чи ні?

Як виміряти кількість нітратів в полуниці

Результати та процес вимірювання кількості нітратів в овочах і фруктах

Головна героїня сюжету, очевидно подруга автора, вдає із себе спеціаліста-аналітика і з серйозним виглядом намагається знову ж таки СОЕКСом виміряти вміст нітратів в овочах і фруктах, які Бог послав журналістам каналу з київських базарів…

Як дізнатися, який вміст нітратів у продуктах харчування?

Напевно, у нашого читача виникне природне запитання: як можна точно визначити вміст нітратів в овочах та фруктах, якщо довіряти нітратомірам не варто? На науковому порталі labprice.ua відповідь на це питання дає кандидат хімічних наук.