Пити сік ноні чи ні? Прийняти рішення допоможуть лабораторні дослідження на визначення хімічного складу

Популярність біологічно активних добавок з кожним роком росте. Причиною зростаючого попиту є цілий ряд переваг, що дають БАД-и.

Скажімо, вживати БАД-и простіше, ніж слідкувати за тим, щоб харчування було правильним та повноцінним (забезпечувало організм усіма необхідними речовинами), купувати біологічно активні речовини можна без рецепту від лікаря, БАД-и, на відміну від більшості лікарських препаратів мають природне походження, тож, не матимуть побічних ефектів. Саме так думають потенційні покупці біологічно-активних речовин.

Та і реклама таких препаратів обіцяє вирішення багатьох проблем із здоров’ям (не пігулка, а справжня панацея!). Воднораз продавати БАД-и значно простіше ніж лікарські засоби – не потрібно проходити ускладнених процедур для отримання ліцензій, не потрібні клінічні випробування, та і за закладом торгівлі немає жорсткого контролю. Відтак, пропозиція «чудо-пігулок» росте не менш швидко, аніж попит на них.

Сік ноні: що містить та від чого лікує

Не так давно на українському ринку з’явилася новинка – сік ноні (сік плодів дерева Morinda citrifolia L., що росте на території островів Французької Полінезії та на південному узбережжі Тихого Океану).

Виробники пропонують вживати сік ноні для оздоровлення та зміцнення організму, а також з метою нормалізації кров’яного тиску, для покращення роботи шлунково-кишкового тракту, а також при проблемах із роботою ЦНС.

Сік ноні, за словами продавців має загальні тонізуючі, імуномоделюючі та загальнозміцнюючі функції. Сік знімає болі ( головні болі та болі в суглобах), покращує роботу ендокринної системи, сприяє регулюванню ендокринного балансу, навіть має онкопротекторну дію.

Виробники зазначають, що цей продукт містить більше 150 нутрицевтиків, серед яких серотонін, вітамін С, вітаміни групи В, ніацин, рослинні стероли, ферменти, каротиноїди, мікро- та макроелементи, тощо.

Сік чи БАД? Як називатимуть, так і контролюватимуть

Попри вище перелічені властивості та склад соку ноні, чимало виробників та дистриб’юторів цього препарату обурюються, коли називають «сік ноні» біологічно активною добавкою. За їхнім твердженням, сік ноні – це продукт, що призначений для спеціального дієтичного споживання, або ж його ще називають «біоактивний напій».

Щоб вирішити це протиріччя досить уважно прочитати визначення «БАД». Біологічно активні добавки – це концентрат, що складається із органічних кислот, дубильних речовин, вітамінів, мікроелементів, мінеральних солей, ефірних масел, лікарських рослин ( їх витяжки або частин рослин).  Чи відрізняється це визначення від того, що виробники соку ноні пишуть про цей препарат?

З іншого боку, якщо сік ноні – це просто сік, то може варто його поставити на полицях магазинів поруч із яблучним чи морквяним, що також є дуже корисними і містять чимало вітамінів та мікро- і макроелементів?

Серед протиріч і показання для застосування соку ноні. Одні виробники стверджують, що сік ноні можна вживати усім, інші рекомендують поставитися з обережністю до його прийому під час вагітності та проконсультуватися щодо цього з лікарем.

То чому дехто називає «сік ноні» не біологічно активною добавкою, а соком? Можливо, щоб таким чином уникнути належного ліцензування або відповідальності? Ці запитання залишаються відкритими.

Хімічні аналізи та визначення хімічного складу допоможуть виявити підробки

Попри викладені вище протиріччя, чимало людей у всьому світі сьогодні говорять про позитивний ефект соку ноні. Але із ростом популярності  і кількість підробок такого популярного та недешевого препарату невпинно зростає.

Єдиний спосіб уберегтися від підробок та переконатися, що ви витрачаєте гроші на справді корисний продукт, а не платите за рекламу, маркетинг та обіцянки – це замовити хімічні аналізи та лабораторні дослідження на визначення хімічного складу цього препарату.

Проведення визначення хімічного складу та інші складні хімічні аналізи пропонує Науково-сервісна компанія «ОТАВА». Фахівці високого класу, лабораторія, що обладнана сучасним та високоточним обладнанням, та значний досвід у проведенні хімічних аналізів та лабораторних досліджень БАД-ів,  медикаментів рослинного та синтетичного походження та харчових продуктів – запорука точних та повних результатів лабораторних досліджень.

Окрім того, компанія «Отава» співпрацює із провідними науковцями (хіміки, фізики, біологи, а також юристи та патентознавці) України, яких у випадку потреби, залучають до проведення складних хімічних аналізів.

Фахівці компанії «Отава» пропонують науковий хімічний аналіз. Аналіз передбачає широкий спектр досліджень, зокрема:

  • визначення хімічного складу лікарських препаратів як синтетичного так і природного походження;
  • лабораторні дослідження біологічно активних добавок;
  • хімічні аналізи засобів побутової хімії та миючих засобів;
  • лабораторні дослідження косметики;
  • хімічні аналізи на визначення токсинів (нітратів, пестицидів, важких металів, тощо).