Плануєте купувати земельну ділянку та хочете пересвідчитися у її безпеці? Хімічний аналіз ґрунту дасть відповідь на всі питання про екологічну безпеку

vmist-vazhkykh-metaliv-v-grunti-33Стан довкілля, зокрема, чистота води і ґрунту на земельній ділянки, на якій збудовано Ваш дім – має значний вплив на здоров’я та самопочуття мешканців будинку. Саме тому так важливо переконатися, що вміст важких металів, вміст пестицидів, радіоактивних речовин та інших показників на земельній ділянці, де збудовано Ваш дім, знаходиться в межах норми.

Хімічний аналіз ґрунту (визначення пестицидів, визначення важких металів, вимірювання радіаційного фону, тощо)  це єдиний спосіб перевірити, чи ділянка під забудову, або ж Ваша присадибна ділянка безпечні для Вас та Вашої родини.

Обираючи ділянку під забудову, споживачі зазвичай не мають можливості отримати повну та правдиву інформацію про історію ділянки та наявність в її околицях потенційних джерел забруднення, а це є значним фактором ризику. Адже, згодом може з’ясуватися, що на ділянці, яку Вам пропонують, раніше було розміщене сміттєзвалище чи склад токсичних речовин, або ж неподалік знаходиться шкідливе виробництво, або земля забруднена радіоактивними елементами.

Земля у природі працює наче фільтр. Усі викиди автомобільного транспорту, промислових підприємств, токсини із сміття, тощо, осідають у ґрунті, що ніби виконує роль фільтра. Згодом забруднений ґрунт стає вторинним джерелом забруднення – із землі токсини потрапляють в овочі та фрукти, що вирощені на забрудненій ділянці, забрудники потрапляють у ґрунтову воду, та вивітрюються у повітря.

Хімічний аналіз ґрунту покаже, чи безпечна ділянка під забудову та чи придатна вона для садівництва

Найчастіше наслідком забруднення землі є підвищений вміст важких металів в ґрунті (ртуті, свинцю, міді, цинку, тощо). Ці хімічні елементи не розкладаються, тож можуть знаходитися в землі впродовж багатьох років.

Найчастіше важкі метали потрапляють з ґрунту в організм людини із пилом. Інший найбільш поширений спосіб – забрудники вимиваються дощовими водами з ґрунту та потрапляють у питну воду – у криниці та свердловини.

Окрім того, високий вміст важких металів в ґрунті (а також інших забрудників) може шкодити здоров’ю та самопочуттю людини опосередковано. У повітрі, що знаходиться у забрудненому ґрунті зменшується вміст кисню, та збільшується вміст вуглекислого газу. В такому середовищі починають домінувати процеси зброджування органіки, замість традиційного гниття органічних решток, що є у ґрунті. Як результат у повітря виділяються аміак, метан та сірководень. Ці токсичні гази просочуються у підвали, та у приміщення, завдаючи шкоди мешканцям будинку.

Окрім визначення пестицидів в ґрунті, визначення важких металів, вимірювання радіаційного фону, що є показниками безпеки земельної ділянки, хімічні аналізи ґрунту покажуть, наскільки родючою буде земля на Вашій ділянці.

Компанія «Отава» пропонує хімічні аналізи ґрунту

Якщо Ви:

  • плануєте придбати земельну ділянку під забудову;
  • плануєте розпочинати будівництво заміського будинку;
  • піклуєтеся про своє здоров’я та здоров’я своїх рудних;
  • плануєте продавати земельну ділянку і Вам потрібні докази її безпеки

замовте хімічні аналізи ґрунту.

Такі хімічні аналізи та дослідження пропонує Науково-сервісної фірми «ОТАВА».

Визначення пестицидів, визначення важких металів, вимірювання радіаційного фону, хімічні аналізи ґрунту для визначення родючості землі, та інші хімічні аналізи і лабораторні дослідження – це найкращий спосіб переконатися  у безпеці земельної ділянки під забудову та у родючості землі.