химический анализ сырья

Плануєте закуповувати китайські реактиви чи сировину? Аналіз хімічного складу допоможе економити безпечно

Ціни на сировину та реактиви китайського виробництва виглядають доволі привабливо в порівнянні з європейськими, чи навіть вітчизняними. Але, чи варто ризикувати, купуючи дешеве? Та чи відповідатиме якість такого товару технологічним вимогам на Вашому виробництві? Відповіді на ці питання може дати лише аналіз хімічного складу реактивів та аналіз сировини.

Аналіз сировини допоміг визначити причину появи бульбашок у гумових виробах

Нещодавно український виробник гумових виробів звернувся до хімічної лабораторії Науково-сервісної компанії «ОТАВА» із замовленням зробити хімічні аналізи та з’ясувати, що саме стало причиною появи у готових виробах повітряних пухирців, які погіршували якість продукції. Детально вивчивши технологічний процес та зробивши хімічні аналізи сировини, спеціалісти з’ясували, що причиною стала невідповідність вимогам виробництва одного із компонентів суміші для приготування гуми (оксиду цинку).

Провівши рентгенофлуорисцентний аналіз для визначення хімічного складу цинкових білил (ZnO), фахівці виявили, що у його складі є домішки карбонату кальцію (CaCO3). При виготовленні гумових виробів домішка карбонату кальцію вступала у реакцію із стеариновою кислотою із виділенням вуглекислого газу. Саме ця реакція, а відтак – присутність у цинкових білилах CaCO3 і була причиною появи бульбашок у виробах із гуми.

Цікаво, що така сировина (цинкові білила із домішками карбонату кальцію) цілком придатна для використання, до прикладу, у лакофарбовому виробництві. Адже домішка CaCO3 інертна, відтак, вона не погіршує якість кінцевого продукту (фарб та лаків).

Аналіз сировини допоможе уникнути фінансових збитків

Китайські виробники, щоби збільшити об’єм чи масу, а отже, знизити вартість своєї сировини, нерідко додають до неї «інертні» домішки. Такі «хитрощі» здебільшого неможливо виявити при візуальному огляді, а іноді – навіть рутинний хімічний аналіз не допоможе.

Поширеною проблемою на вітчизняних підприємствах є недостатня обізнаність менеджерів, а також відсутність хімічної лабораторії на підприємстві. Як наслідок компанія, що купила неякісний товар, ризикує зазнати значних фінансових втрат, або втратити свою репутацію (адже, навіть «допустимі» 5-7 % домішок в реактивах можуть стати причиною браку в продукції).

Якщо Ви хочете зекономити, та купити сировину чи реактиви китайського виробництва – проведіть аналіз хімічного складу в спеціалізованій науковій хімічній лабораторії. Зробивши хімічний аналіз сировини, Ви зможете дізнатися, чи приховує щось від вас виробник, та чи відповідатиме дана сировина вимогам технологічного процесу на Вашому виробництві.

Лідером у галузі складних хімічних аналізів та лабораторних досліджень на ринку України впродовж багатьох років є Науково-сервісна компанія «ОТАВА». Фахівці хімічної лабораторії цієї компанії беруться за складні хімічні аналізи, які часто не можуть виконати в інших хімічних лабораторіях.

Для аналізу хімічного складу фахівці компанії використовують сучасні методи та обладнання, зокрема, ЯМР(NMR)-, ІЧ- та УФ-спектроскопія для якісного хімічного аналізу, флуорометрія, FAAS, електротермічної методи атомної спектроскопії для кількісних та напівкількісних хім. аналізів.

Використання цих методів, а також високопрофесійні фахівці, що працюють у колективі хімічної лабораторії дають можливість охопити для проведення хімічного аналізу та лабораторних досліджень широкий спектр речовин. А сучасні та високоточні інструментальні методи (метод рентгенофлуоресцентного аналізу, рідинна високоефективна хроматографія з мас-детекцією, газова хроматографія з мас-детекцією) дають можливість зробити хімічні аналізи із високою точністю.

Окрім аналізу хімічного складу (зокрема, аналізу сировини та лабораторних досліджень реактивів), фахівці хімічної лабораторії також надають рекомендації, щодо можливості та доцільності використання даної сировини для певних технологічних процесів, а також допоможуть знайти причину у разі виникнення браку.