Потрібно перевірити якість вторсировини? Замовте визначення хімічного складу

fizyko-khimichnyy-analiz-3Вторсировина – хоч і має чимало переваг, однак її використання доволі часто пов’язано із  змінністю її хімічного та фізичного складу. Відтак, щоби переконатися у якості втор сировини та її відповідності до технологічних вимог на вашому виробництві, необхідно провести фізико-хімічні аналізи, зокрема, для визначення хімічного складу.

Провести лабораторні дослідження та зробити хімічні аналізи – із таким замовленням звернувся клієнт до фахівців хімічної лабораторії Науково-сервісної компанії «Отава». Замовника цікавило визначення хімічного складу дрібнодисперсного вологого порошку сірого кольору – алюмосилікатних мікросфер, зокрема, лабораторні дослідження для визначення 10 хімічних елементів (Mg, Al, Si, Fe, Ti, Na, K, Ca, P, Mn).

Алюмосилікатні мікросфери – промисловий продукт,що має широке застосування у будівельній галузі завдяки поєднанню таких властивостей як легкість, міцність, мала шумо- та теплопровідність і вогнетривкість. Цей матеріал може бути отриманий як промисловим методом, так і з золо шлакових відвалів теплоелектростанцій, які працюють на твердому паливі.

В останньому випадку собівартість отримання алюмосилікатних мікросфер на порядко нижча. Однак, такий метод отримання має і недоліки, серед яких – нестійкість хімічного складу та фізичних характеристик. Адже, склад та властивості алюмосилікатних мікросфер, отриманих із золо шлакових відвалів залежить від хімічного складу та дисперсності палива, що використовується на теплоелектростанції, від виду котла та режиму горіння в ньому.

Таким чином, єдиним способом переконатися, що фізико-хімічні параметри вторсировини відповідають технологічним потребам та вимогам на конкретному виробництві – це провести фізико-хімічні аналізи цієї втор сировини.

Визначення хімічного складу алюмосилікатних мікросфер провели методом атомно-емісійної спектроскопії з індуктивно-зв’язаною плазмою

Перед початком визначення хімічного складу, науковці хімічної лабораторії висушили дослідний зразок, помістили його у тефлоновий посуд та розчинили у суміші кислот під впливом мікрохвильового випромінювання.

Хімічний аналіз для визначення хімічного складу проби провели методом АЕС-ІЗП (атомно-емісійної спектроскопії з індуктивно-зв’язаною плазмою) на спектрометрі Perkin-Elmer«Optima2100 ICP-AES». Відповідно до результатів лабораторних досліджень, зразок алюмосилікатних мікросфер містив  27,5% сіліцію, 3,65% калію, 18,8% алюмінію, 3,5% заліза, 0,65% титану, 0,9% магнію, 0,5% натрію, 0,7% кальцію, 0,027% фосфору, та 0,026% мангану.

Хімічні аналізи та лабораторні дослідження будь-якої складності пропонує хімічна лабораторія компанії «Отава»

Сьогодні на ринку чимало  неякісної сировини, та сировини, що не відповідає стандартам безпеки. Яким чином визначити та обрати найкращу та безпечну сировину, тим більше, що висока ціна – далеко не завжди означає високу якість?

Найкращий вихід – провести фізико-хімічні аналізи. Адже, лише хімічна аналізи та лабораторні дослідження дадуть повну та однозначну відповідь про якість та безпеку продукції. А якщо у Вас на виробництві немає кваліфікованих фахівців-хіміків чи необхідного обладнання – найкращим виходом є звернутися до незалежної хімічної лабораторії.

У цій галузі добре зарекомендувала себе хімічна лабораторія Науково-сервісної компанії «Отава». Фахівці компанії, маючи багаторічний досвід роботи у галузі хімічних досліджень проводять складні лабораторні дослідження, за виконання яких не беруться у більшості хімічних лабораторій.

Компанія «Отава» пропонує послугу Аналіз природної та хімічної сировини, що передбачає фізико-хімічні аналізи піску, глини, доломітів, шпатів, крейди, тощо, лабораторні дослідження батарейок, відвалів з териконів, склобою, шлаків, хімічні аналізи для ідентифікації чистоти хімічної сировини, зокрема, лугів, кислот,тощо.