вимірювання шуму

Професійне вимірювання шуму пропонує компанія «ОТАВА»

Кожна десята людина страждає від проблемі із слухом. І хоча найбільш поширені є проблеми із слухом, що виникають із віком, доволі поширеною є також часткова втрата слуху унаслідок надмірного шуму. Проте сьогодні існує чимало способів захисту вух від шуму, завдяки яким проблем із слухом можна уникнути.

Засоби захисту від шуму: беруші та навушники

Надміру сильний шум пошкоджує нервові закінчення у внутрішньому вусі, призначення яких – сприймати звук. Проблема полягає в тому, що пошкоджені нервові закінчення не відновлюються, тому втрата слуху незворотна. Окрім того, втрата слуху внаслідок тривалого впливу на вухо сильного шуму відбувається поступово – впродовж кількох років. Тому доволі часто люди вчасно не помічають виникнення у них проблеми зі сприйняттям звуку, доки вона не стає серйозною.

Заміри рівня шуму проводяться у децибелах. 10 дБ – шум, що відповідає шурхотінню листя та шепотінню. Вимірювання рівня шуму на ракетному майданчику під час запуску ракети покаже результат у 180 Дб. Вчені вважають, що рівень шуму, який може завдати шкоди органам слуху – 85 дБ.

Захист вух від шуму необхідний, якщо стоячи за метр від джерела шуму Вам необхідно кричати, щоб почути свій голос. Окрім того, якщо після гучного шуму у вухах дзвенить, або ж ви кілька годин після гучного шуму погано чуєте – це сигнал, про те, що шум шкодить вашому слухові.

До засобів захисту вух від шуму належить беруші та навушники. Іноді люди побоюються, що використання засобів захисту вух від шуму можу завадити нормальному виконанню професійних обов’язків або спілкуванню із людьми. Проте, це не так.

Попри поширену думку про те, що при використанні беруш чи навушників неможливо чути розмову та зміни у звучанні двигуна обладнання – це не відповідає дійсності. Якщо слух людини не пошкоджено, працівники, що працюють із машинами та використовують спеціальні засоби, щоби захистити свій слух, чують, якщо у роботі двигуна виникають зміни, а також можуть чути розмови людей.

Вимірювання рівня шуму – перший крок до захисту

Окрім втрати слуху, надмірний шум може стати причиною також ряду інших негативних наслідків для людини. Серед них – підвищення тиску і надмірно швидке серцебиття, підвищення кислотності у шлунку, дратівливість та неспроможність зосередитися й виконувати складні завдання.

Уникнути неприємних наслідків від впливу надмірного шуму можна, вчасно провівши заміри рівня шуму та провівши заходи захисту від шуму. Професійне вимірювання рівня шуму проводять фахівці Науково-сервісної компанії «ОТАВА».

Заміри рівня шуму допоможуть визначити, чи існує загроза, об’єктивно оцінити проблему та підібрати оптимальний захист для її вирішення.