Що необхідно знати про нанокерамічне покриття автомобілів

Що таке автомобільне керамічне покриття? Які його основні переваги та недоліки? Чим воно краще за інші покриття? Чи варто наносити нанокерамічне покриття на автомобіль?

На просторах Інтернет ми часто зустрічаємо відеоролики, в яких бруд навмисне виливають на капот автомобіля, а він миттєво стікає, залишаючи ледь помітний слід. Що це? Особливість «роботи керамічного покриття» або гарно змонтований відеоролик?

Під час перегляду таких відеороликів багато глядачів уперше чують терміни «керамічне покриття» або «нанокерамічне покриття». Сприймаються ці ролики часом досить скептично. Таке насправді можливо? Це точно не вигадка? Чи не зіпсує покриття мій автомобіль? Чому такі маленькі пляшечки з керамічним покриттям вартують недешево?

Розглянемо переваги і недоліки керамічного покриття для автомобілів. Чи правда воно настільки хороше і виконує всі заявлені функції.

Які засоби ефективні для збереження поверхні автомобіля

Усі власники автомобілів бажають, щоб їхня машина завжди виглядала так само прекрасно, як і того дня, коли її купили. Але не зважаючи на всі прикладені зусилля з догляду за авто – подряпини та вм’ятини, що з’явилися з різних причин, поширюються по кузову автомобіля, а фарба тьмяніє від сонячних променів. Багнюка, пил, сніг, лід, плями від брудної води, бруд від посипання доріг практично одразу з’являються на кузові авто після його миття.

Якщо самостійно мити авто, то цей процес досить одноманітний, енергоємний і займає багато часу. Спеціальні автоматичні машинки для миття дряпають та псують фарбу, а при застосуванні хімічних речовин псується поверхня авто.

Віск для автомобіля дає хороший результат. Автомобіль блищить і має невеликий рівень захисту від незначних подряпин. Але машину потрібно покривати воском кожні кілька тижнів, а це теж досить затратно.

Тому доцільно використовувати автокерамічні покриття. Спочатку керамічну технологію розробили спеціально для нафтової та космічної промисловості, де вона показала високі результати. Тому керамічну технологію 9h швидко впровадили в автомобільну промисловість. Автомобільна компанія «Ferrari» випускає свої автомобілі з керамічним покриттям 9H. Усе тому, що це дійсно ефективно.

Керамічне покриття 9H для автомобілів

Керамічне покриття 9H – це другий міцний і захисний шар над фарбою автомобіля. При виготовленні керамічного покриття використовують нанотехнології. Крихітні частинки утворюють дуже тонкий захисний шар, який повністю невидимий для людського ока.

Частинки настільки маленькі, що при нанесенні на кузов автомобіля герметизують усі пори і забезпечують гідрофобність поверхні (водовідштовхувальний ефект), стійкість до сонячного випромінювання (покриття не боїться прямих ультрафіолетових променів), а також до незначних подряпин, різних хімічних речовин й екстремальних перепадів температур.

Поверхня без керамічного покриття

Поверхня з керамічним покриттям

 автокерамика керамическое покрытие для автомобиля

Бруд і забруднювачі можуть осісти
в порожнинах фарби

Бруд і забруднювачі не можуть
зашкодити фарбі

Керамічне покриття 9H – абсолютно прозорий захисний шар, тому колір автомобіля не постраждає. Завдяки напівпостійним зв’язкам нанокерамічного покриття з поверхнею автомобіля утворюється «другий захисний шар», який не знищується і не змивається при чищенні автомобіля або під проливним дощем. Керамічне покриття відштовхує бруд та воду, полегшує миття автомобіля і запобігає появі плям та слідів на його кузові.

Частинки нанокерамічного покриття настільки маленькі, що однієї пляшечки (зазвичай 30 мл) вистачає на покриття одного автомобіля. А служить покриття «другим захисним шаром» для автомобіля роками, в залежності від умов експлуатації.

Різновиди автомобільного керамічного покриття

Хоча нанокерамічне покриття для автомобілів з’явилося не так давно, але вже досить впевнено завойовує свою нішу в індустрії обробки деталей автомобіля. Через достатньо високу вартість раніше керамічне покриття наносили справжні цінителі своїх авто або власники дуже дорогих марок.

Виробники вирішили розширити ринок споживачів та випустили більш дешевий варіант керамічного покриття для автомобілів середнього класу. Зараз існує 2 варіанти для тих, хто хоче покрити свій автомобіль нанокерамічним покриттям:

  • професійне керамічне покриття;
  • DIY (Do It Yourself, з англ. зроби це сам) набори для споживачів для нанесення в домашніх умовах.
  1. Професійне нанесення керамічного покриття. Вартість такого покриття – 500–2000 у.о. Керамічне покриття наноситься сертифікованими фахівцями у спеціалізованих майстернях. Використання спеціального обладнання робить процедуру нанесення керамічного покриття досить дорогою.

За професійне нанесення нанокерамічного покриття заплатите щонайменше 500 доларів. А якщо кузов автомобіля вимагає попередньої підготовки (вирівняти поверхню, позбавитись від подряпин, підфарбувати недоліки), то це ще кілька сотень доларів як мінімум.

Процес нанесення нанокерамічного покриття займає від 1 до 5 днів – на це впливає розмір автомобіля, зовнішній стан фарби, а також пакет керамічного покриття, який ви оберете.

  1. Якщо ви не є власником дорогого автомобіля або просто не бажаєте витрачати тисячі доларів на автокерамічне покриття, тоді для вас спеціально розроблені DIY набори. Їх вартість – 20–150 у.о.

На автомобільному ринку з’явився новий ряд нанокерамічних покриттів для водіїв автомобілів середнього класу. Покриття спеціально розроблені таким чином, щоб ними користувалися без спеціальних навичок і досвіду.

Якість та довговічність такого нанокерамічного покриття значно відрізняється від професійного покриття, але з точки зору фінансових затрат воно більш доступне для звичайного споживача.

Якісний представник DIY наборів – комплект Ceramic Armor Coat (вартість ~70 $). Основний пріоритет цього комплекту – це докладна інструкція для користувача, що описує вибір правильної кількості керамічного покриття, підготовки поверхні автомобіля, нанесення і догляд за нанокерамічним покриттям, щоб зберегти його на довгі роки.

ceramic_armor_coat

Переваги DIY наборів для споживачів:

  • просте нанесення нанокерамічного покриття;
  • недорогий захист фарби автомобіля.
  • дуже помітні результати.

Недоліки DIY наборів:

  • енергоємний процес правильної підготовки кузова автомобіля (вирівнювання поверхні, усунення подряпин, оновлення фарби автомобіля);
  • при нанесенні на непідготовлену поверхню немає потрібного ефекту;
  • велика кількість низькопробних підробок;
  • не завжди правильна інструкція із застосування від компанії-виробника;
  • значно перебільшені переваги в деяких виробників.

Переваги й особливості нанокерамічного покриття

Є багато причин, чому нанокерамічне покриття таке популярне. Навіть не зважаючи на досить високу ціну, переваги керамічного покриття дуже суттєві. Розглянемо їх.

  1. Гідрофобний ефект (водовідштовхувальний ефект). Це означає, що вода відштовхується від поверхні автомобіля миттєво. Вода буде котитися поверхнею авто і змивати більшу частину бруду (бруд не може зчепитися з фарбою автомобіля, бо вона захищена прозорим шаром нанокерамічного покриття). Тепер помити автомобіль від бруду значно легше. Це одна із перших демонстрацій ефективності керамічного покриття автомобіля потенційним покупцям продукції.
  2. Захист від бруду. Керамічне покриття захищає поверхню авто від багнюки, пилу, плям від брудної води, бруду від посипання доріг. Сніг і лід взагалі не прилипають до кузова автомобіля. Завдяки керамічному покриттю бруд напряму не контактує з фарбою авто і не в’їдається в неї. Невеликі залишки бруду можна без зусиль змити водою.
  3. Захист від сонячного випромінювання та іржі. Під впливом ультрафіолетового випромінювання фарба автомобіля починає блякнути і тьмяніти. Цей процес окислення призводить до подальшого лущення фарби та появи іржі. Захисний шар нанокерамічного покриття захистить автомобіль від цих проблем у майбутньому.
  4. Збільшення строку експлуатації автомобіля. Керамічне покриття значно краще виконує захисні функції поверхні авто, ніж звичайне фарбування. Нанокерамічне покриття зв’язується з молекулярною структурою фарби автомобіля і не руйнується зовнішньою силою, тобто тримається роки, а не місяці. Керамічне покриття якісного набору DIY тримається 2-3 роки.

Нанокерамічне покриття не має «суперсили»

Багато людей вважають, що керамічне покриття – це панацея від усіх зовнішніх дефектів кузова автомобіля. Але це не так! Навіть найкраще і найдорожче керамічне покриття не зробить автомобіль куленепробивним. Це не чарівний продукт, який захистить автомобіль від усіх потенційних небезпек. Керамічне покриття не зупинить відколи каміння на шосе, не запобіжить появі вм’ятин після зіткнень, не замінить належного догляду і технічного обслуговування автомобіля та не служитиме вічно.

Якщо автомобіль має керамічне покриття – це означає, що ви не будете витрачати багато часу на його чищення та миття. Підтримувати авто в гарному стані буде набагато легше.

Міфи про керамічне покриття автомобілів

Продавці керамічного покриття можуть значно перебільшувати переваги цього продукту, щоб дорожче його продати. Пропонуємо добірку міфів про нанокераміку, які найчастіше використовують нечесні продавці.

Міф 1. Керамічне покриття стійке до будь-яких подряпин і вм’ятин.

Нанокераміка наноситься тонким шаром і не може захистити автомобіль від усіх механічних пошкоджень.

Керамічне покриття Ceramic Armor Coat може протистояти незначним подряпинам від візка, дитячого велосипеду або кігтів тварин. Весь негативний слід від подряпин залишиться на «другому захисному шарі», а фарба автомобіля не постраждає.

Навіть найстійкіше керамічне покриття 9h не може протистояти навмисному пошкодженню автомобіля зловмисниками, а також протистояти ударам від каміння на шосе, що призводить до сколів фарби автомобіля.

Міф 2. З нанокерамічним покриттям можна назавжди забути про миття автомобіля.

Це теж досить розповсюджений міф. Усі власники автомобілів хотіли мати завжди чисте авто без жодних зусиль. Але, як і всі інші автомобілі, авто з керамічним покриттям також брудниться. І проводити чистку й технічне обслуговування автомобіля просто необхідно.

Нанокерамічне покриття значно скоротить кількість відвідувань автомобільної мийки і час на миття та обслуговування авто, але повністю не замінить його. Також не потрібно наносити віск для блиску автомобіля кожні декілька тижнів, що економить гроші власника і час протягом терміну служби керамічного покриття.

Міф 3: Довговічний строк служби нанокерамічного покриття.

Нанокерамічне покриття створює напівпостійні зв’язки, зчіплюється з поверхнею автомобіля і перетворюється на твердий та блискучий «другий захисний шар». Це означає, що не потрібно повторно наносити покриття через тиждень або місяць, щоб зберегти глянцеву поверхню авто. При якісному продукті й правильному застосуванні керамічне покриття прослугує своєму власнику не менше 2-3 років. Проте керамічне покриття точно не довговічне.

Міф 4: Простий спосіб нанесення керамічного покриття.

Насправді це частково міф. Сучасні DIY набори спеціально розроблені для пересічного користувача без необхідних навичок покриття автомобілів нанокерамікою. Але перш ніж перейти до покриття, кузов автомобіля потрібно правильно підготувати (вирівняти від вм’ятин і подряпин). Також потрібно ретельно вимити й відполірувати авто. Це стосується й нових автомобілів.

Керамічне покриття за допомогою напівпостійних зв’язків створює прозорий захисний шар над шаром фарби автомобіля. Тому потрібно шар фарби відновити в місцях лущення і вигорання перед нанесенням автомобільного покриття. Отже, процес якісного нанесення нанокерамічного покриття не такий уже легкий і потребує попередньої підготовки автомобіля.

Міф 5: Нанокерамічне покриття краще, ніж герметики і спеціальні воски.

Нанокерамічне покриття не додає особливого блиску, якщо під ним попередньо не підготовлена поверхня автомобіля. Якщо фарба вицвіла, помутніла й полущилась і ви нанесете нанокерамічне покриття, то авто все одно буде виглядати блякло, практично без блиску. Будь-які дефекти фарби автомобіля потрібно видалити перед нанесенням покриття, оскільки вони надовго залишаться під прозорим «другим захисним шаром».

Сподіваємось, що ця стаття допоможе відповісти на головні питання «Що таке автомобільне керамічне покриття?», «Які його основні переваги і недоліки?», «Чим краще нанокераміка від інших покриттів?».

Що стосується питання «Чи варто наносити керамічне покриття?». Так, варто! Для більшості автомобілів це хороша інвестиція. Особливо використання DIY наборів (самостійне нанесення нанокерамічного покриття). Вартість покриття окупиться менш ніж за пару місяців, а автомобіль буде завжди виглядати чудово.

Якщо ви власник дорогого автомобіля бізнес-класу, представницького класу або раритетного авто, то вам краще подумати про професійне нанесення керамічного покриття, щоб не зашкодити автомобілю.

Що стосується DIY наборів, то їх вартість досить помірна, а якщо розділивши початкові витрати за керамічне покриття на тривалість усього періоду «захисту», то отримуємо приблизно 0,05 долара на день.

Головне, не слід чекати магічного ефекту. Ваш автомобіль не стане куленепробивним і стійким до всіх ударів і аварій. Він просто завжди буде виглядати так, ніби тільки був придбаний у салоні, бруд і пил буде легко зчищатися з його поверхні, а фарба не буде тьмяніти й лущитися від ультрафіолетового випромінювання протягом декількох років. Такого ефекту не досягти при використанні воску або герметику навіть у спеціальних салонах.

Комплект Ceramic Armor Coat від європейського виробника NanoTekas – це високоміцний захисний шар для Вашого автомобіля (вартість ~70 $). Після використання цього комплекту Ваш автомобіль буде виглядати так, ніби його щодня миють і натирають воском. Колір автомобіля буде завжди свіжий – підвищиться стійкість до сонячного випромінювання, дрібних подряпин та різних хімічних речовин. Компанія-виробник гарантує 3-річну зносостійкість.

Також Ви можете обрати інший комплект Ceramic Shine Coat (вартість ~40 $). Це кераміка підвищеної стійкості до кислотних дощів і сонячного випромінювання. Призначена для захисту зовнішнього шару автомобіля від вицвітання на сонці, забруднення та значно полегшує догляд за автомобілем. За нормальних умов використання покриття витримає 2 роки експлуатації.

ceramic_shine_coat

ceramic shine coat NanoTekas