Смачна українізація на Солом’янці

Є на столичній Солом’янці затишне кафе «Simpatio». До кожного сніданку відвідувачам там пропонують каву або чай у подарунок, а у вихідні – навіть келих шампанського! У цьому сучасному кафе-фюжин можна проводити і ділові переговори, і дитячий день народження. Ще нещодавно все тут – від меню до обслуговування – велося російською мовою. На вимогу однієї з груп у Facebook адміністрація закладу пішла назустріч клієнтам і активно взялась українізувати власний заклад. Що з цього вийшло?

Ми поспілкувались з директором кафе Тетяною Береговою. 

– Чому Ви вирішили вести сторінку у Facebook українською мовою?

– Якщо чесно, ми отримали зауваження від нашого гостя. І, звісно, одразу ж відреагували. Зауваження було досить правильним, адже ми живемо в Україні, де державною мовою є українська. Тепер у нас є меню як російською, так і українською мовами.

– Що ще Ви зробили для українізації свого закладу?

– Окрім меню, ми маємо вивіску закладу українською мовою. Також ми оновили графік роботи кафе – тепер він теж українською, а також акційні пропозиції, які ми розміщуємо на столиках. Плануємо також оновити інформацію на стендері, який стоїть на вулиці біля закладу (він теж буде українською мовою).

Більша частина персоналу нашого закладу також вільно володіє та обслуговує клієнтів українською мовою (офіціанти Альона і Соломія, адміністратор Міла).

сімпатіо меню

https://www.facebook.com/simpatio.15/

37053049_665119787160721_9126255546322649088_n

Нове меню українською мовою

– Пані Тетяно, на Ваш погляд, як позначиться українізація на комерції? 

– Ми вважаємо, що вплив буде тільки позитивний. Нещодавно ми почали вести сторінку у Facebook українською мовою, що вже допомогло нам підвищити наш рейтинг. До того ж, у будь-якій країні, де подорожують туристи, меню громадських закладів, спілкування, ведення внутрішньої документації здійснюється державною мовою. Навіть для іноземців, які приїздять до нас, має бути зрозуміло, що спілкування рідною мовою є для нас пріоритетним. Але це, звісно, не відміняє у закладах громадського харчування наявність меню англійською чи іншою (у т.ч. й російською) мовами.

37349376_670099176662782_6965319090088968192_n