Спеціалісти хімічної лабораторії провели лабораторне дослідження зразка глини для виявлення в ньому вмісту монтморилоніту

khimichnyy-analiz-4.jpg.pagespeed.ce.TEZZm4wfySФахівці хімічної лабораторії Науково-сервісної компанії «ОТАВА», що спеціалізуються на проведенні складних нестандартних хімічних аналізів, провели лабораторний аналіз зразка глини. Технічним завданням, що отримали науковці від замовника було зробивши хімічний аналіз глини, наданої замовником, перевірити, чи є у ньому монтморилоніт (Na,Ca)0,3(Al,Mg)2[Si4O10] (OH)2•nH2O).

Хімічний аналіз глини фахівці хімічної лабораторії провели без пробопідготовки (відповідно до технічного завдання, попередньо не проводилось ані висушування, ані подрібнення наданого для хімічного аналізу зразка). Рентгенівську дифрактограму наданої для аналізу глини науковці порівняли із дифрактограмами мінералів, вміст яких характерний для глини, зокрема, із дифрактограмами  каолінітів, іллітів, монтморилонітів, мусковітів та хлоритів. Це дало змогу з’ясувати, які із мінералів містить наданий для аналізу зразок.

Лабораторний аналіз показав, що зразок глини містив мусковіт та кварц

Монтморилоніт – мінерал, що широко використовується у якості сорбента для очищення забруднень у довкіллі (очищення ґрунтів та вод, як природних так і стічних), очищення синтетичних матеріалів, зокрема, відпрацьованих мастил,а також в медицині.

Порівняння дифрактограм показало, що наданий для лабораторного аналізу зразок містив мусковіт, хлорит та кварц. Натомість, науковці побачили, що патерни монтморилонітів не вкладаються у рентгенівську дифрактограму зразка, що аналізувався. Отже, хімічний аналіз глини показав, що зразок не містив у своєму складі монтморилоніту.

Відповідно до результатів проведеного хімічного аналізу, зразок глини містив мусковіт (45-80 %), хлорит (5-35 %), кварц (15-35 %). Разом із тим, результати лабораторного аналізу глини є приблизними, оскільки науковці проводили порівняння піків для дослідного зразка лише із бібліотечними даними.

Відповідно до технічного завдання також не проводилось визначення хімічного складу зразка. Тож, серед бібліотечних даних щодо кожного із виявлених мінералів фахівці не мали змогу підібрати той, який за хімічним складом найбільше відповідає дослідному зразку.

Тому, обрахунки були приведені для різних видів хлориту, кварцу та мусковіту, що і призвело до значної похибки в отриманих результатах. У разі необхідності отримати більш точні результати досліджень, необхідно провести додаткові хімічні аналізи.

Лише досвідчені фахівці допоможуть зробити складні нестандартні хімічні аналізи

На сьогоднішній день працює чимало незалежних лабораторій, що пропонують проведення хімічних аналізів. Однак, якщо Вам необхідно зробити хімічні аналізи нестандартних зразків – знайти лабораторію із необхідною кваліфікацією буде не так уже і просто.

Чималий досвід у проведенні лабораторних аналізів будь-якої складності має хімічна лабораторія компанії «Отава». Фахівці пропонують широкий спектр послуг: від хімічних аналізів для визначення у воді та ґрунті важких металів, до визначення хімічного складу мінеральної сировини, лікарських препаратів, та косметики, а також розробку рецептур побутової хімії та наукову підтримку у налагодженні хімічного виробництва.

Зокрема, послуга науковий аналіз природної та штучної сировини передбачає:

  • хімічний аналіз глини, доломіту, шпатів, піску тощо;
  • визначення хімічного складу вторсировини;
  • лабораторний аналіз для визначення чистоти кислот, лугів, солей тощо.