Тариф «Новонароджений+» від Перинатального центру м. Києва. 1 000 у.о. – хабар чи вдячність?

Народження дитини – одна з найважливіших подій у житті. Протягом усього періоду вагітності майбутні матері перебувають у стані трепетного очікування та радості. Не маючи ілюзій щодо легкості самих пологів, вони розраховують на підтримку, компетентність і професіоналізм з боку медичного персоналу того чи іншого пологового будинку. Та почасти зіштовхуються з ганебними вчинками лікарів, що принижують їх гідність, а інколи й загрожують життю як матері, так і дитини. Такі історії важко розповідати, однак коли шукаєш правосуддя, але не знаходиш його, то єдине, що залишається, – надати гласності своїй особистій трагедії. За даними Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів, лише 10-15 % потерпілих шукають справедливості.

коментар1

Джерело: http://4vlada.com/investigations/4032

Так, сотні дописів на різноманітних інтернет-форумах свідчать про корумпованість медичного персоналу Перинатального центру м. Києва. За свідченнями породіль, міцна корпоративна солідарність пов’язує всіх: від прибиральниці до головного лікаря. А тому висунути будь-які обвинувачення навряд чи вийде, зокрема й звинуватити юридично службову особу в одержанні хабара.

Нагадаю, що Перинатальний центр м. Києва заснований 2012 року (на базі Київського міського пологового будинку № 7) у межах реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства». Зауважу, що на відкриття Центру було виділено 0,5 млн грн із міського держбюджету, ще на 4,7 млн грн закуплено обладнання за кошти благодійних фондів.

Моя стаття присвячена огляду відгуків породіль про те, з якими труднощами вони зіштовхнулись під час перебування у славнозвісному Перинатальному центрі, відкритому колишнім міністром охорони здоров’я О. Аніщенком за часів В. Януковича. На щастя, можновладці – колишні, а от сформована ними система надання медичних послуг – ні. Поламати її нашому МОЗу так і не вдалося.

Захопливий квест, або як отримати обмінну карту в Перинатальному центрі

Знайомство з будь-яким пологовим будинком розпочинається з підписання обмінної (індивідуальної) карти. Іншими словами, адміністрація пологового розглядає бажання вагітної народжувати в їхньому закладі і надає свою згоду або обґрунтовує відмову (пологовий будинок має право на відмову в разі нестачі місць для породіль).

Якщо жінка обирає для себе Перинатальний центр м. Києва, то на неї чекає захопливий квест! Породіллі вказують, що стати на чергу для підписання обмінної карти потрібно за три тижні до візиту (її підписують з 36-го тижня вагітності). Стверджується, що така система побутує для того, щоб не перенавантажувати пологовий будинок. Але, на думку «незговірливих» вагітних, вона одночасно заохочує й процвітання корупції, адже всім «зговірливим» карту підписують. Отже, у «простих смертних» із першого разу навряд чи щось вийде. Лікарі обов’язково знайдуть низку причин, щоб поганяти їх по лікарнях.

Численні свідчення породілей вказують і на те, що кастинг Центру можуть пройти лише здорові або ж «безпроблемні» вагітні.

коментар2

Джерело: https://teddyclub.info/ru/institutes/view/162

Перефразую допис вагітної зі скриншоту: підписання обмінної карти схоже на допит у слідчого, який за півтори-дві хвилини має дізнатись історію ваших захворювань, а головне, зрозуміти, чи готові ви заплатити за пологи.

Дописувачки запевняють: якщо звернутись до Центру без підписаної карти або ж мати незадовільний (для лікарів) стан фізичного здоров’я, то можна розчаруватись у компетентності персоналу. Виявляється, не всіх приймають до «зіркового» закладу!

коментар3

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom

Отже, авторка відгуку вказує, що коли в неї розпочались передчасні пологи, то вона звернулась до Перинатального центру. На превелике здивування, завідуюча пологовим відділенням відмовилась прийняти породіллю, пояснюючи своє рішення відсутністю місць і нетиповістю випадку вагітної.

Про тарифи на «благодійність» у Перинатальному центрі

Як стверджують породіллі, у Перинатальному центрі м. Києва щороку спостерігається підвищення тарифу обов’язкового «благодійного внеску». 2017 року для позаміських він склав 2 500 грн, а для місцевих – 2 000 грн, а вже із січня 2018 року – 3 500 і 3 000 грн. Хоча, відповідно до чинного законодавства, державні медичні заклади не мають права вимагати сплачення благодійного внеску у громадян, що звернулись до них за місцем реєстрації, а тим паче встановлювати фіксовану суму!

коментар4

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p3

До того ж породіллі обурені і встановленим розміром «вдячності» в доларах, який їхні сім’ї мають сплатити вже після пологів у кишеню особистому лікарю.

За інтернет-відгуками породіль, у рейтингу найбільш корумпованих пологових будинків є ІПАГ НАМНУ (Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України), Пологовий будинок № 5 і Перинатальний центр № 7. Вартість «послуг» лікарів становить 500–1000 у. о. (зустрічалась цифра і 1700 у. о.). При патологічних пологах чи в очікуванні двійні ця сума збільшується на 10-20 %.

коментар5

Джерело: http://beremennostrody40n.ru/rody-v-roddome/rody-7-roddome-kieva.html

Звісно, за успішного перебігу пологів виникає бажання віддячити лікареві. Однак можна припустити, що коли називається конкретна сума, то це, очевидно, вже не вдячність, а схоже на хабарництво.

У своїх дописах постраждалі говорять і про те, що сума в 1 000 у. о. не гарантувала їм ані успішності пологів, ані присутності особистого лікаря (особливо якщо перейми розпочинались вночі), ані його активної участі в період післяпологової реабілітації.

Наприклад, після прочитання десятків коментарів в інтернеті про лікаря Т. М. Мазура вимальовується така картинка. За 800 у. о. (зустрічаються цифри 500 і 1000 у. о.) він радо прийме майбутні пологи, завжди відповість на запитання та дзвінки, у разі потреби проконсультує. У породіллі може виникнути хибне враження того, що вона потрапила до надійних рук професіонала, яке легко розвіється при виникненні хоча б незначних ускладнень. 

коментар6

Джерело: https://www.medcentre.com.ua/mazur-taras-nikolaevich.html

Отже, гість форуму зазначає, що ваш особистий лікар може не з’явитись на пологи, якщо ви «вирішили» народжувати вночі.

коментар7

Джерело: https://www.medcentre.com.ua/mazur-taras-nikolaevich.html

Судячи з відгуку оповідача, при ускладненнях під час пологів треба розраховувати лише на себе. За 1 000 у. о. лікар Мазур лише радо поспостерігає, як ви народжуєте природним шляхом.

Чи дешевше народжувати з черговою бригадою?

Зустрічаються коментарі, в яких жінки запевняють, що краще народжувати з черговою бригадою. Мовляв, пологовий не має права відмовити породіллі і платити нічого не доведеться. Однак ці «безкоштовні» пологи все одно влетять у добру копійчину. Додатковий бонус – стимуляція пологів та хамство чергових.

Ось одна з таких історій. Дочекавшись останнього моменту, чергові вирішили робити кесарів розтин породіллі. Ці «безкоштовні» пологи обійшлись їй у 10 тис. грн (вартість медикаментів і «вдячність» акушерам та ін.). Суму, яку вимагала акушер-гінеколог, жінка не називає. Проте відзначає некомпетентність та грубість лікаря: «Де моя вдячність? Ви гадаєте, що просто так мене використали, і все?». У Перинатальному центрі обов’язки «миротворця» виконує завідуюча акушерським післяпологовим відділенням спільного перебування матері та новонародженого І. Є. Миронова. В її обов’язки входить вмовити сім’ї породіль не виставляти на світ «брудне шмаття», аби не зашкодити негативними відгуками блискучій репутації пологового.

коментар8

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom

Ще одна породілля майже добу терпіла знущання лікарів, які змінювались почергово. Через острах, викликаний незрозумілим болем, вона завчасно приїхала в пологовий. Її спочатку оглянули на кріслі («дивляться так, що згодом корчишся від болю та заливаєшся кров’ю»), а потім викликали пологову діяльність за допомогою введення спеціального гелю (його вартість – 2 000 грн). Прохання жінки про кесарів розтин проігнорували. Як наслідок – у найкритичніший момент було застосовано вакуум. Усе це, звісно, негативно позначилось як на дитині, так і на породіллі.

коментар9

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p2

А ось розповідь ще однієї жінки. З певною іронією вона називає свої пологи з Голянським В. О. не зовсім приємними. Дізнавшись, що вона ні з ким не домовлялась, її відправили у пологове відділення і змусили очікувати в коридорі. Після трьох годин переймів жінка просто почала кричати. Тоді її поклали в палату. Лікарі вичікували моменту, коли пролунає магічна фраза: «Візьміть гроші». І, звісно, вони не забули про обіцяну винагороду.

коментар10

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p24

У своїх коментарях скривджені жінки наголошують, що ставлення медперсоналу до людей, які не мають змоги заплатити, буде як до непотребу.

У кращому разі чергові відмовляться оглянути вагітну і вона зможе обрати для себе інший пологовий, у гіршому – ігноруватимуть її присутність та очікуватимуть критичного стану породіллі, яку потрібно вже буде рятувати.

коментар11

Джерело: https://teddyclub.info/ru/institutes/view/162#

Як бачимо, авторка допису стала свідком розмови чергових лікарів, яким повідомили про прибуття нової породіллі. Найперше, що цікавило їх – чи вагітна «договірна», якщо ж ні – то відмовлялись її оглянути, або ж відправляли додому, аргументуючи такі дії тим, що народжувати їй ще рано.

Інша породілля описує весь жах пологів, які приймала у неї чергова бригада. Несвоєчасні дії з боку лікаря (Вамуш А. В.) призвели до застосування вакууму під час пологів, подальшої гіпоксії у новонародженого, зробили неповноцінною жінку 27-ми років:

коментар12

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p7

Чи доведеться породіллі платити ще й після народження малюка?

Отже, малюк народився. Далі, впродовж трьох-п’яти (а то й більше) діб, залежно від ситуації, мама може перебувати у різних відділеннях Центру. Її протеже (особистий лікар) тут безсилий, а тому знову доводиться платити. Жінки згадують, що зазвичай медперсонал «виїжджає» на відчутті страху в породіллі й спокійно «розкручує» її на купівлю як елементарних речей, так і дороговартісних медикаментів.

Як свідчення цього – історія Марії. На 34-му тижні вагітності у неї відбулись передчасні пологи. Після народження дитини їх перевели у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Виявилося, що там немає шприців, а лікарів із рентгенівським обладнанням доводиться везти з-під Києва. При цьому мінімальний тариф на утримання малюків становив 1 500 грн. Абсурдною здавалася й ситуація зі щоденною купівлею 5-ти пляшечок глюкози для малюка вагою менше 2-х кг і натяками на придбання дороговартісного катетера.

коментар13

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p23

За інтернет-відгуками породіль, «доброзичливі» до новонароджених лікарі дитячого відділення змушують їхніх матерів купувати суміші дитячого харчування.

У дитячому відділенні ситуація не краща. Не зважаючи на присвоєне Центру звання «Лікарні, доброзичливої до дитини» (що поміж іншого передбачає підтримку грудного вигодовування), тут, явно, дотримуються принципу особистої матеріальної вигоди. За численними свідченнями, молодих мам залякують відсутністю у них молозива чи молока, натомість зобов’язують купувати суміші дитячого харчування. Вочевидь, вони отримують від цього чималий зиск. Жінки скаржаться на нестачу вечері та хабарництво педіатрів, а керівництво наголошує на недофінансуванні!

коментар14

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p3

Отже, породілля народжувала вперше і не знала, чи має вона відчувати приплив молока. Тому й погодилась на годування дитини сумішшю. При цьому в неї були всі ознаки правильного грудного вигодовування: малюк часто прикладався до грудей, був спокійним і гарно спав. Жінка згадує, що медсестра запевняла її в тому, що вона не зможе вигодувати дитину, і кричала на неї через недотримання графіка харчування сумішшю. Як наслідок: у породіллі сильно затверділи груди, а в дитини до чотиримісячного віку були сильні спазми шлунку (кольки). Як з’ясувалось пізніше, педіатри та медсестри отримують % із продажу дитячих сумішей.

Дописи породіль вказують на те, що представники молодшого медперсоналу додатково заробляють на прибиранні й вигаданому ритуалі виписки.

Корупційне полотно не можна вважати завершеним без короткого опису діяльності санітарів та майстрів фотозйомки (які радо увіковічать « захоплення» на обличчі молодих батьків).

За свідченнями породіль, 85 % молодшого персоналу – хамули й дрібні хабарники. Вони зглянуться над породіллею і приберуть у кімнаті лише за 50 грн!

коментар15

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom

Для більшості матерів геть незбагненним залишається ритуал виписки. Церемонія передбачає «подяку» незнайомій жінці за те, що вона люб’язно пронесе новонароджену дитину до вхідних дверей і урочисто віддасть її батькові або іншому члену сім’ї. Мінімальна вартість послуги – 200 грн.

Насамкінець зазначимо, що у своїх відгуках багато породіль, яких доля привела в Перинатальний центр, відзначають, що в ньому працюють безжалісні та зухвалі хабарники, які ліпше дочекаються смерті жінки чи дитини, ніж нададуть кваліфіковану допомогу.

Післямова

На жаль, проблема хабарництва в сучасних пологових будинках, а особливо в Перинатальному центрі м. Києва, є невичерпною. За свідченнями породіль, побутування кругової поруки та налагодженого механізму хабарів і відкатів забезпечує райське життя лікарям «від Бога», однак не гарантує спасіння життя матерям та їхнім новонародженим дітям.

Цікаво, чи читають працівники МОЗ і головний лікар Центру В. В. Біла відгуки простих українців про обслуговування породіль у зазначеному Перинатальному центрі?

Про всяк випадок надам перелік інтернет-сайтів із відгуками породіль про Перинатальний центр м. Києва і пропоную жінкам, які народжували в ньому, доповнити їх своїми історіями.

http://40ned.ru/roddom/7-roddom-kiev-2.html
http://aqspace.com/retings/reting/60
http://babynow.com.ua/forumdisplay.php?f=42
http://beremennostrody40n.ru/rody-v-roddome/rody-7-roddome-kieva.html
http://forum.chicco.com.ua/vybor-roddoma-54/roddom-7-g-kiev-432/index22.html
http://forum.chicco.com.ua/vybor-roddoma-54/roddomy-kieva-421/index2.html
http://hnb.com.ua/catalog/item-4258-roddom_7
http://hochydetky.com.ua/forum/viewtopic.php?f=11&t=80
http://kiev-mama.com.ua/forums/view_topic/70
http://maxybaby.net.ua/forum/viewtopic.php?t=1022
http://my-baby.org/roddom/14/Roddom__nomer_7/
http://odoktore.com/kiev-roddom-7-akusher-ginekolog-mazur-taras-nikolaevich.html
http://ovulation.org.ua/forum/topic29772-375.html
http://posovesti.com.ua/MessageDetail.aspx?mid=694
http://pregnancy.org.ua/forum/topic4083-105.html
http://profolimp.com/spec/leush_sergej_stanislavovich.html
http://promum.com.ua/beremennost-2/roddomyi-kieva-otzyivyi-mam/
http://roditeli.ua/rody/opinion_roddom_doctor/roddom_7
http://tvoi.kiev.ua/roddom-%E2%84%967-goloseevskogo-rayona
http://uti-puti.com.ua/view_directory14.php?id=203
http://www.babyplan.ru/kliniki/show/1601-perinatalnyj-tsentr/
http://www.komarovskiy.net/forum/viewtopic.php?t=312&start=420
http://www.stranamam.ru/catalog/roddom/1432/
http://www.twins.org.ua/forums/topic/multi-rody-kak-pravilno-vybrat-roddom-i-vracha/
http://www.uaua.info/planirovaniye-semji/roddoma/article-14454-roddom-7-ul-predslavinskaya-9/
http://www.uaua.info/roddom/kyivska/kyiv/45873/
https://kashalot.com/club/post-2542939/
https://kiev.rated.ua/gorodskoy-rodilnyy-dom-7/
https://kiev.vgorode.ua/reference/roddom_zhenskaia_konsultatsyia/75838-roddom-7
https://kloomba.com/reference/roddoms/75/
https://materinstvo.ru/rating/hospital/104
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-1605076
https://svitmam.ua/company/1601
https://teddyclub.info/ru/institutes/view/162
https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom
https://vikoshka.io.ua/s76252/rody._kak_eto_bylo_v_7-m_roddome
https://www.baby.ru/company/kiev/roddom/19385402/
https://www.babyblog.ru/roddom/info/209/otzyv_one/39501
https://www.facebook.com/pcenterkiev/
https://www.medcentre.com.ua/belaya-viktoriya-vladimirovna.html
https://www.moirebenok.ua/pregnancy-and-birth/rody/kievskij-gorodskoj-roddom-7-perinatalnyj-tsentr-kieva-vse-chto-nuzhno-znat/
https://www.moirebenok.ua/pregnancy-and-birth/rody/rasskaz-o-rodah-s-dezhurnoj-brigadoj-i-otzyv-o-7-roddome-ot-mamy-troih/
https://www.otzyvua.net/roddom-7-kiev/kalinovka-kievskaya-obl-ul-predslavinskaya-9
https://zoon.com.ua/kiev/medical/perinatalnij_tsentr_m_kiva/