У інформації про склад продукту не було ані слова правди – результати хімічних аналізів

vyznachennya-khimichnoho-skladu-36Чи може ціна товару бути нижчою від собівартості, та що може спонукати виробника до такого «бізнесу»? Відповідь на це запитання намагалися знайти фахівці Науково-сервісної компанії «Отава».

Фахівці хімічної лабораторії НСК «Отава» отримали замовлення провести визначення хімічного складу засобу для зняття накипу в теплообмінних трубах. Відповідно до інформації яку подавав виробник, засіб складався із органічних кислот: адипінової кислоти (45 %), лимонної кислоти (15-20 %) та води (30 %).

Підозри у покупця засобу ( клієнта компанії «Отава») викликала вартість запропонованого продукту. Адже, за його підрахунками, вартість складників «акційного товару» виявилася вищою, за акційний товар. Виходило, що виробник засобу для очищення теплообмінних труб від накипу працював собі у збиток.

Чи справді це так, або ж у засобі містяться інші складники, аніж декларує виробник? Відповіді на це запитання мали знайти фахівці хімічної лабораторії компанії «Отава», до якої звернувся замовник.

Визначення хімічного складу показало, що засіб на 94% складався з води

Результати визначення хімічного складу засобу допомогли вивести виробника «акційного товару» на чисту воду. Відповідно до результатів хімічних аналізів, засіб для знання накипу із теплообмінних трубах містив 94% води, 5 % сульфамінової кислоти, а також 1% сульфамату заліза.

До того ж, не зрозуміло, для чого у засіб додали сульфамат заліза. За припущенням науковців хімічної лабораторії, його присутність найімовірніше не була передбачена рецептурою, а стала наслідком реакції сульфамінової кислоти із залізною тарою, в якій зберігали засіб.

Лабораторні дослідження допоможуть перевірити якість хімічних товарів

Єдиний спосіб перевірити не лише якість, але і безпеку того, що нам пропонують виробники – провести визначення хімічного складу:

  • хімічні аналізи для визначення важких металів,  визначення пестицидів та інших токсинів у харчових продуктах, косметиці, дитячих іграшках, тощо, допоможуть пересвідчитися у їх безпеці;
  • визначення хімічного складу БАД-ів, ліків традиційної та нетрадиційної медицини природного та синтетичного походження допоможуть переконатися у ефективності таких препаратів;
  • лабораторні аналізи для визначення хімічного складу реактивів, мінеральної та синтетичної сировини, та вторсировини допоможуть визначити їх відповідність вашим потребам, тощо.

Замовивши хімічні аналізи та лабораторні дослідження у незалежній хімічній лабораторії  ви зможете отримати неупереджену та повну інформацію про товари та сировину.