Як не стати жертвою викрадення автомобіля із безключовим доступом

Згідно з дослідженням журналу «Auto express» (Великобританія), майже всі автомобілі із системами безключового доступу вразливі до так званих «естафетних» атак. Злочинці перехоплюють сигнал на свій пристрій і відкривають автомобіль.

Як правило, викраденням транспортних засобів займається організована злочинність. Тому буквально через декілька годин автомобіль уже може бути розібраний на запчастини.

Які марки автомобілів із безконтактними ключами тестували у Великобританії?

Аналіз споживчого ринку Великобританії показав, що серед автівок, які мають безконтактні ключі до автомобілів, найкраще продаються Ford Fiesta, VW Golf, Nissan Qashqai та Ford Focus.

Для експерименту техніки відібрали 237 авто різних моделей. Під час дослідження було виявлено, що, не маючи фактичного ключа, потенційний злодій міг легко запустити мотор у 230 автівок, ще 4 були розблоковані і тільки 3 моделі (усі автомобілі Jaguar Land Rover) змогли повністю протистояти викраденню. 

угон автомобиля бесконтактный ключ

Як викрадаються автівки із безключовим доступом Keyless-Go?

«Естафетна» атака на подив проста, що робить її ще більш тривожною для власників автомобілів із системою входу без ключа. Викрадачі працюють у парі. Один знаходиться біля автомобіля з передавачем, іншому необхідно бути на відстані до 8 метрів від господаря автомобіля. Використовуючи підсилювач, зловмисник перехоплює сигнал з ключа власника автомобіля і передає на прилад напарника. Системи машини розпізнають прилад напарника як оригінал. Надалі: двері розблоковані, можна натискати кнопку на системі запалювання й вирушати. Такий спосіб крадіжки і називають «естафетою», бо один зловмисник перехоплює сигнал та передає його іншому.

Популярним місцем для крадіжок автомобіля є паркування біля супермаркетів. У натовпі людей практично неможливо визначити крадія. До того ж, для зчитування сигналу і викрадення автівки потрібно всього 1–2 хвилини.

Як не допустити викрадення автомобіля із безключовим доступом?

Виробники автомобілів визнали цю проблему і почали розробляти нові технології захисту. Та що можна зробити прямо зараз, щоб запобігти крадіжці автомобіля із безключовим доступом? Ось декілька порад:

  • Слід дізнатися в сервісному автоцентрі, чи є на брелоку кнопка вимикання системи. Якщо є – не забувати нею користуватися.
  • Потрібно зберігати безконтактні ключі до автомобілів у спеціальних засобах, які забезпечують блокування передачі небажаних радіосигналів.

Ключ до автівки пропонують поміщати в залізну коробку. Але її досить незручно носити в кишенях піджака або штанів. Та й невідомо, наскільки ефективно ця коробка блокує сигнал. Також радять замотувати безконтактний ключ у фольгу. Але наскільки і фольга ефективна? До того ж, цей матеріал дуже тендітний та часто рветься.

Як екрануючі тканини можуть вберегти автівку від викрадення?

Власникам авто краще звернути увагу на технічні засоби, що працюють за принципом клітки Фарадея. Виготовляються вони з тонкої сітки струмопровідного матеріалу і використовуються для захисту від електромагнітних полів.

Екрануюча тканина – це найпростіший варіант захисту від перехоплення радіосигналу. Власнику авто достатньо загортати в неї ключ. Метали (срібло, мідь, сталь), які входять до складу матеріалу, зменшують електромагнітне випромінювання в 100–1000 разів. Зловмисник уже не зможе перехопити сигнал із великої відстані, а от автомобіль розпізнає свого господаря.

экранирующая ткань угон автомобиля ключ

Автомобіль – недешеве придбання. Уберегти його від викрадення не так і складно. Потрібно купити екрануючу тканину, яка блокуватиме спроби зловмисників перехопити сигнал від безконтактних ключів до автомобіля.