Не знаєте, як захиститись від електромагнітного випромінювання? Зверніться до фахівців

Без мобільного телефону сьогодні важко уявити собі навіть кілька днів. А про те, щоб повністю відмовитися від таких приладів – не може бути й мови. Проте, разом із збільшенням кількості абонентів мобільного зв’язку та покращенням сигналу, збільшується і кількість базових станцій мобільного зв’язку. Як захиститись від електромагнітного випромінювання від вишок стільникового зв’язку, якщо мобільний оператор встановив таке обладнання неподалік від Вашого дому чи офісу?

Дослідження підтвердили  небезпеку випромінювання від вишок стільникового зв’язку

Робота мобільних телефонів без базових станцій неможлива. Адже, саме мережа базових станцій дозволяє миттєво знайти потрібного вам абонемента та передавати інформацію між вашими телефонними апаратами. Утім, про базові станції стільникового зв’язку зазвичай люди замислюються тільки тоді, коли таке обладнання з’являється неподалік від дому або робочого місця.

Точну цифру кількості базових станцій мобільного зв’язку назвати неможливо, адже, ця цифра постійно збільшується. За оцінками фахівців, кількість такого обладнання для забезпечення роботи мобільних телефонів в Україні – щонайменше 25 тисяч.

Відповідно до результатів досліджень, які провели канадські та шведські вчені, випромінювання від вишок стільникового зв’язку може стати причиною розвитку раку. Однак, все залежить від інтенсивності електромагнітного випромінювання та часу його впливу.

В свою чергу, інтенсивність випромінювання (потужність випромінювання) буде залежати від стандарту зв’язку, від розміру території, яку обслуговує обладнання, від кількості абонентів, а також місця, де розташована станція. Саме тому для того, щоб з’ясувати, чи становить загрозу таке обладнання для Вас чи Ваших рідних – найперше слід провести вимірювання електромагнітного випромінювання.

Відповідно до державних норм, що затверджені в Україні, максимально допустимий рівень електромагнітного випромінювання від вишки стільникового зв’язку не повинен бути вищим ніж 2,5 мкВт/см2. Утім, на жаль, контроль за виконанням державних норм та правил у нашій країні доволі слабкий.

Обрати засоби захисту від електромагнітного випромінювання можна після проведення вимірювань електромагнітного випромінювання

Сподіватися на те, що результати вимірювань електромагнітного випромінювання у Вашому будинку неодмінно відповідатимуть «Державним санітарним нормам і правилам захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань» – не варто. Як переконатися у тому, що випромінювання ЕМП в межах норми, та як захиститись від електромагнітного випромінювання, якщо його рівень вище норми? Фактично, єдиний спосіб переконатися, чи знаходитися Ви та ваші рідні у безпеці – провести вимірювання електромагнітного випромінювання у вашому домі чи офісі.

Вимірювання електромагнітного випромінювання пропонує Науково-сервісна компанія «Отава». Фахівці не лише проведуть заміри та визначать, чи відповідають рівні електромагнітного випромінювання у Вашому помешканні або офісі допустимим безпечним нормам, але і порекомендують оптимальні засоби захисту від електромагнітного випромінювання.

Засоби захисту від електромагнітного випромінювання

Проблема із ЕМП, зокрема, із випромінюванням від вишок стільникового зв’язку – не нова та існує у всіх країнах. Відтак, науковці та підприємці вже давно активно працюють над тим, чим та як захиститись від електромагнітного випромінювання.

Серед ефективних розробок для захисту населення від електромагнітних полів – розроблені німецькою компанією «Gigahertz Solutions» екрануючі фарби HSF54 YSHIELD. Фарба не токсична, відтак, придатна до використання як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. Ефективна для захисту від високочастотних та низькочастотних ЕМП.

Ще один із способів захисту від електромагнітного випромінювання – екрануюча металева сітка HEG10 (виробник – Gigahertz Solutions) та металева сітка А2000+ (виробник «Aaronia AG»). Ефективна для захисту від високочастотних електромагнітних випромінювань та від малих електричних полів.

Для захисту від ЕМП вікон німецький виробник «Gigahertz Solutions» пропонує спеціальні екрануючі тканини: тканина NEW Daylite та  напівпрозора тканина ST-Naturell, що використовується як для пошиття штор так і для виготовлення балдахінів.