Якісний хімічний аналіз найкращий спосіб контролювати якість на виробництві

chemistry.jpg.pagespeed.ce.G0VUcL5OG5В умовах високої конкуренції малі та середні підприємства здебільшого не мають можливості обладнати та фінансувати роботу власної хімічної лабораторії. Втім, сьогодні купувати та утримувати дороге обладнання та платити постійну зарплатню власним висококваліфікованим хімікам не обов’язково.

Якщо виникає потреба провести якісний хімічний аналіз, провести визначення хімічного складу, чи перевірити якість сировини або власної продукції – дедалі частіше підприємства звертаються за послугами до незалежних лабораторій. Такі послуги надає Науково-сервісна компанія «Отава».

Нещодавно до фахівців компанії «Отава» звернувся один із українських виробників оливи. Продукцію (зразок промислової оливи, що призначений для використання в будівельній та металообробній галузях) необхідно було перевірити на кількісний вміст Вуглецю (C), Водню (H) та Нітрогену (N).

Визначення хімічного складу: переваги для виробника

Визначення хімічного складу дає виробнику чимало переваг.

  • Хім. аналізи допоможуть вам обрати сировину для вашого виробництва найвищої якості. Відомо, що на ринку сьогодні чимало бракованого та фальсифікованого товару. Доволі часто якісний хімічний аналіз – єдина можливість перевірити, чи справді сировина чи товар, які ви плануєте придбати – належної якості.
  • Визначення хімскладу також допоможе економити. Адже, на ринку вдосталь аналогічних товарів, серед яких ви зможете обрати оптимальний за співвідношенням «ціна-якість».
  • Ще однією перевагою, яку ви отримаєте, замовивши якісний хімічний аналіз є безпека. Адже, лише визначення хімічного складу покаже, чи не містить продукція або сировина, що ви плануєте придбати, небезпечних токсинів.
  • І врешті, визначення хімічного складу – найкращий спосіб контролювати якість продукції, виготовленої на власному підприємстві.

Хімічний аналіз показав у зразках промислової оливи відсутність вмісту азоту

Якісний хімічний аналіз оливи, що була надана замовником для дослідження  на вміст С та Н фахівці Науково-сервісної компанії «Отава»  провели за масою продуктів згоряння. Визначення у зразках оливи N проводилось за К’єльдалем. Якісний хімічний аналіз визначали для трьох проб паралельно.

Результати (усереднені) визначення хімічного складу оливи для промислового використання, що була надана для дослідження показали:

Вміст С – 78,16 (±0,2%)

Вміст Н – 11,77 (±0,1%)

Вміст N – 0 %

Разом (С+Н+ N): 89,93 (± 0,5%)

Решта у вмісті оливи (10,07 ± 0,5%) може бути кисень (О), або інші хімічні елементи, визначення яких, відповідно до замовлення, передбачено не було.

Якісний хімічний аналіз, визначення формули речовини, проведення дослідження хімічного складу засобів косметики та побутової хімії та ряд інших досліджень проводить Науково-сервісна компанія «Отава».  Окрім того, компанія пропонує дослідження на визначення шкідливих домішок у косметиці, продуктах харчування, дитячих іграшках, тощо.

Єдиний спосіб переконатися, що сировина, яку ви плануєте придбати відповідає вимогам для вашого виробництва, а ваша продукція відповідає вашим стандартам якості – провести визначення хімічного складу. Тільки таке дослідження об’єктивно, повно та неупереджено дасть вам відповіді на усі запитання щодо якості, безпеки та ефективності.