Значення розчиненого у воді кисню для розмноження риб: Simvolt рекомендує купити систему контролю

Споживання кисню рибами залежить від виду, віку, рухливості, щільності посадки у водоймі, фізіологічного стану і солоності води. Молодь більш чутлива до вмісту кисню, ніж старші вікові групи. У період розмноження потреба риб у кисні зростає приблизно на 25 %. При його нестачі ікра не розвивається, личинки та мальки гинуть. У риб, які довгий час перебувають у воді з недостатнім рівнем кисню, втрачається здатність до розмноження. За кілька поколінь їх репродуктивні органи дуже змінюються, і вони не можуть відкладати ікру.

Ікра осетрових риб є одним із найбільш цінних і делікатесних харчових продуктів. До недавнього часу чорну ікру отримували виключно промисловим способом. Однак у зв’язку з різким скороченням популяцій осетрових їх вилов був повсюдно заборонений. Тому сучасною тенденцією розвитку рибної промисловості сьогодні стали ферми для вирощування ікри.

Учений німецького університету Анжела Келер винайшла спосіб вилучення ікри з тіла риби за допомогою операції, яка нагадує кесарів розтин, що дає змогу отримати втричі більше ікри. Самок риб раніше доводилося вбивати, тепер цикл від запліднення до вилучення ікри можна здійснювати декілька разів.

Вирощування осетрових для одержання чорної ікри здійснюється в установках замкнутого водопостачання, у яких створюють комфортні кліматичні умови для прискорення розвитку риби в 2-3 рази. Зрозуміло, що через велику кількість риби споживання кисню значно збільшується, тому на фермах використовують спеціальні аератори, за допомогою яких вода насичується чистим киснем під невеликим тиском до 25 мг/л перед тим, як потрапляє у басейн із рибою.

Як і будь-яка штучно створена система, така ферма потребує постійного контролю розчиненого у воді кисню – основного показника, який впливає на розмноження риб. На подібних фермах зазвичай працює невелика кількість людей і проводити складні хімічні тести просто немає можливості, тому цей процес теж автоматизують, наприклад, застосовують систему контролю розчиненого у воді кисню Simvolt-FitFish. Ця система має ряд переваг: вона проста у використанні, датчики кисню і температури занурюються у воду і на дисплеї можна переглядати значення концентрації кисню. До системи розчиненого у воді кисню Simvolt можна підключити аератор і регулювати в автоматичному режимі кількість кисню, який він виробляє.

На невеликих фермах здійснюється повний цикл вирощування риби, тому на кожному етапі потрібно забезпечити певний температурний режим. Як відомо, залежність життєдіяльності риб від вмісту кисню у воді особливо помітна у період їх ембріонального розвитку – концентрація кисню прямо впливає на виживання і швидкість розвитку ембріонів. Систему контролю розчиненого у воді кисню Simvolt-FitFish можна налаштувати саме під ті вимоги, які актуальні для ферми у той чи інший період.

Вирощування ікри на фермах дає змогу не лише знижувати навантаження на екосистеми та відновлювати популяцію осетрових риб, які вимирають, а й забезпечуватиме споживачів справжньою чорною ікрою.

Компанія Simvolt пропонує детальніше ознайомитися із принципом роботи системи контролю розчиненого у воді кисню Simvolt-FitFish.

Консультації по системах контролю розчиненого у воді кисню
надає менеджер проекту: 067 659 43 16, Олександр.