Як визначити рН, вміст кисню та хлору в акваріумній воді?

akvaryumЯкість акваріумної води важлива для здоров’я і комфорту рибок

Кожний власник акваріума знає, наскільки важливо слідкувати за станом оточуючого середовища його мешканців. Найголовнішу роль для здоров’я і комфорту рибок та інших мешканців акваріума має якість води.

Найчастіше для акваріумів використовують воду з-під крану, яка, на жаль, не завжди відповідає ряду вимог, а отже, може бути небезпечною для мешканців акваріума. Тому необхідно контролювати її хімічний склад під час заливу в акваріум. Крім того, в самому акваріумі відбуваються різноманітні біологічні, хімічні та фізичні процеси, тому склад води з часом може змінюватися, а значить, необхідно проводити ще й періодичний контроль якості води.

рН води, її насичення киснем і хлором – важливі хімічні показники стану акваріумної води

Одним із  найважливіших хімічних показників стану акваріума є рН води та її насичення розчиненими газами, особливо киснем і хлором.

Частіше за все вимірювати вищезазначені параметри рекомендують за допомогою спеціальних краплинних тестів або індикаторних папірців, але здебільшого вони дають неточні результати. Вирішити проблему визначення показників стану води можна за допомогою електронних приладів, які забезпечать експресні точні результати та, на відміну від одноразових тест-систем, прослужать роки.

рН-метри, хлорметри й оксиметри допоможуть контролювати якість води акваріума

Компанія SIMVOLT для контролю рН води, вмісту хлору та розчиненого кисню пропонує використовувати електронні портативні прилади – рН-метри, хлорметри й оксиметри.

6011AТак, для визначення рН можна використовувати рН-метри серій EZODO 5000EZODO 6000EZODO 7000. Для проведення вимірювань достатньо відібрати невелику кількість води у склянку, занурити в неї прилад і на дисплеї з’явиться значення рН.

Варто пам’ятати, що значення рН води в одному й тому ж акваріумі може значно змінюватися, причому при слабкій аерації та фільтрації води суттєві коливання рН можуть відбуватися протягом доби. Як правило, вода в акваріумі з часом потроху кисне (рН при цьому знижується). В акваріумах, де немає ґрунту і рослин, якщо воду регулярно не міняти, цей процес перебігає досить швидко – за кілька тижнів рН може знизитися на 1-1,5 одиниці. Занадто низькі значення рН в акваріумі будуть вказувати на те, що вода не підмінюється в потрібній кількості або це робиться дуже рідко.

Риби й акваріумні рослини можуть жити в діапазоні значень рН 5-9,5, а почувати себе досить комфортно лише в інтервалі 6-8. Для утримання деяких африканських цихлід часто рекомендують підтримувати значення рН в інтервалі 8-9, але переважна більшість цих риб чудово живе і при рН 7,3-8.

Для вимірювання розчиненого кисню в акваріумах можна застосовувати портативний оксиметр Ezodo 7031. Вміст кисню у воді повинен становити від 5 мг/л (вранці) та 8-10 мг/л (увечері). При менших значеннях у риб починається кисневе голодання.

На відміну від кисню, розчинений у воді хлор негативно впливає на здоров’я риб, тому необхідно слідкувати, щоб його вміст у воді був як можна меншим. Якщо ж вміст хлору у воді перевищуватиме 0,05-0,1 мг/л, то молоді рибки і личинки гинуть. Для ікри риб його небезпечна концентрація становить 0,03-0,05 мг/л. Виміряти вміст хлору у воді можна за допомогою хлорметра Ezodo 6743.

Крім того, компанія SIMVOLT пропонує широкий асортимент термометрів, приладів для вимірювання окисно-відновного потенціалу, рефрактометрів для вимірювання вмісту солі в морських акваріумах та інших приладів, що можуть стати в пригоді як акваріумісту-початківцю, так і професіоналу.

Отже, використовуючи портативні електронні прилади для вимірювання показників стану води в акваріумах, Ви отримаєте точні результати за максимально короткий час і будете впевнені в безпеці своїх улюбленців.