Як за допомогою товщиноміра визначити, чи перефарбовувалось авто?

tovtctynomyr.jpg.У наш час автомобіль є не предметом розкоші, а банальною необхідністю. Але вартість нових авто є досить високою, тому в більшості випадків бажаючим придбати засіб пересування доводиться звертатися до ринку уживаних автомобілів. І тут одразу постає питання – як визначити, чи не перефарбовували авто та чи не побувало воно в ДТП і під шаром фарби ховаються подряпини, вм’ятини, ржа та шпаклівка?

Чекати чесної відповіді від продавця – марна справа. Щоб продати авто, він буде розхвалювати його та запевняти, що воно практично новісіньке. У цьому випадку, найкращим варіантом, який допоможе Вам зекономити час і гроші на запрошенні досвідченого фахівця з автосправи чи відгонці авто на СТО, є придбання товщиноміра – кишенькового помічника, здатного допомогти в нелегкій справі вибору автомобіля.

CM-8825FNТовщиномір – вимірювальний прилад, що дає змогу з високою точністю виміряти товщину шару покриття на металевих і неметалевих поверхнях без порушення його цілісності. Товщиномір допоможе визначити, чи був автомобіль битий під час ДТП і чи піддавався кузов автомобіля повному або частковому перефарбовуванню.

Компанія SIMVOLT пропонує широкий асортимент товщиномірів для металевих та неметалевих покриттів. Так, наприклад, товщиномір CM-8825FN достатньо просто ввімкнути і провести вимірювання в декількох місцях кузова. За показами на дисплеї Ви одразу визначите походження фарби.

Якщо Ви отримали значення до 150 мікрон – це заводське фарбування (у табл. 1 наведено товщину заводського покриття для деяких марок автомобілів), якщо ж значення вище 150 мікрон – автомобіль перефарбовувався додатково. Значення вище 300 мікрон можуть свідчити про присутність шпаклівки під шаром фарби.

Таблиця 1
Товщина заводського покриття деяких марок автомобілів

Марка авто Товщина заводського покриття, мкм
Toyota LC 200 110-130
Toyota, Avensis 80-120
Сітроен С4 75-125
Nissan до 120
Мазда СX-7 85-120
Volvo S60 110-130
Audi до 100
Chery Amulet 110-120
Daewoo Nexia 95-115
Fiat Albea 115-130
Geely Otaka 75-80
Hyundai Accent 70-75
Renault Logan 55-120
Лада Калина 60-90
Лада Пріора 67-110
Mitsubishi Lancer 90-125

Товщиномір може також знадобитися і при купівлі нового авто, оскільки ситуація на сучасному автомобільному ринку така, що навіть реалізовані через автосалони автомобілі як мінімум у чверті випадків виявляються перефарбованими. Це пояснюється тим, що під час завантаження, перевезення і вивантаження нові автомобілі часто пошкоджуються. Щоб приховати подряпини та вм’ятини, продавці зашпакльовують і зафарбовують їх.

Отже, товщиноміри є незамінними помічниками при виборі як уживаних, так і  нових автомобілів. Крім того, ці прилади широко використовуються в роботі експертів-оцінщиків, страховиків, професійних полірувальників, які контролюють якість проведення фарбувальних робіт у різних галузях виробництва.

З детальною інформацією про товщиноміри та їх використання Ви можете ознайомитися на сайті компанії «SIMVOLT» або за телефоном (044) 221 93 73.

Статтю підготовлено
спеціалістами науково-технічного відділу компанії «SIMVOLT»