Топ-5 найбільших загроз якості повітря в офісі

№ 5 – Освіжувачі повітря

Хоча багато офісних приміщень сконструйовані таким чином, що свіжому повітрю із зовні важко нормально циркулювати, освіжувачі повітря все ж таки не є оптимальним рішення для поліпшення якості повітря робочої зони.

photoОсвіжувачі повітря містять токсичні хімічні сполуки, які можуть становити ризик для здоров’я. Це пов’язано з тим, що на сьогодні немає державного регулювання щодо маркування таких освіжувачів та їхнього складу. Нормальна вентиляційна система може стати єдиним адекватним рішенням для збереження офісного повітря свіжим і чистим.

№ 4 – Розташування вентиляційної системи

ventБільшість офісних будівель мають систему вентиляції, в якій повітря циркулює із ззовні і в приміщення.

Якщо вентиляційна система розташована невдалим чином, то замість свіжого вуличного повітря працівники офісу будуть дихати вихлопними газами та іншими небезпечними токсичними сполуками.

Якщо вентиляція спроектована неправильно, потік вихлопних газів з вулиці буде просто потрапляти в приміщення офісу.

№ 3 – «Сусіди» офісу

impЗабруднення повітря робочої зони є більш характерним для приміщень загального офісного призначення. У цьому випадку мається на увазі спільна система вентиляції для декількох окремих приміщень.

Повітря в цих кімнатах може бути забруднене різною мірою. Тому, якщо наприклад, офіс поділяє одну вентиляційну систему разом із хімчисткою або друкарнею, в повітря робочої зони офісу можуть потрапляти різні небезпечні сполуки.

№ 2 – Ксерокси і принтери

140680_2254_draft_largeОфісні принтери та ксерокси можуть становити серйозну загрозу для працівників, оскільки є потенційними джерелами для витоку небезпечних токсичних речовин разом із парами під час друку. Ксерокси й принтери повинні регулярно обслуговуватися професійними майстрами. Працівники повинні дотримуватися правил безпеки під час заміни тонерів та картриджів, а також уникати потрапляння чорнил на шкіру. Якщо чорнила розлилися – необхідно негайно прибрати забруднення і ретельно провітрити приміщення.

№ 1 – Мийні засоби

a1a374b6779f6c2bab1fe58d61fd0f85Більшість наявних у продажу мийних засобів та засобів для чищення містять небезпечні токсичні сполуки, які можуть стати однією з причин забруднення повітря офісу. Мийні засоби здатні викликати напади астми й алергію. Вони також здатні викликати розлади органів дихання, а вплив високих рівнів хімічних речовин з мийних засобів здатен призводити до дефектів розвитку та навіть раку.

Своєчасний аналіз якості й безпечності повітря в офісі дасть змогу виявити джерела забруднення і відшукати ефективні шляхи їх ліквідації, а також збереже здоров’я всім працівникам.

Де в Україні замовити аналіз повітря в офісі