Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання освітян і науковців»

Громадська спілка “Всеукраїнське об’єднання освітян і науковців” (ЄДРПОУ 39386253) запрошує до співпраці науковців, винахідників, освітян.

Наша мета: Україна – країна з економікою знань.

З повагою,
директор з наукових досліджень і міжнародної діяльності ГС “ВООіН”
к.т.н. Більчук Євген Юрійович
ua.linkedin.com/pub/yevhen-bilchuk/22/635/a01/


Висловлюю свою щиру вдячність Українському науковому порталу Labprice.ua за пропозицію щодо співпраці. Діалог з його редакторами сприяв появі сторінки Громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання освітян і науковців».

Ми плануємо охопити діяльність Спілки, надати допомогу вченим, освітянам, винахідникам, акцентувати увагу на суспільних процесах тощо.

Ми будемо враховувати Ваші побажання і критику, наші шановні читачі!

З повагою,
Більчук Євген


Про Громадську спілку «Всеукраїнське об’єднання освітян і науковців»

У 2009 році автор статті був співзасновником Всеукраїнської профспілки винахідників та інноваторів, ініціатором створення якої та її першим президентом був Євген Анатолійович Рудницький.

У бібліотеці НТТУ «КПІ» були проведені установчі збори, підписані протоколи, створено сайт, почалася її легалізація… І на тому все,  застопорилося: бюрократичні лабети. Йшли роки, за різних обставин проект залишали люди. Отримавши берло президента профспілки та купу суспільних питань, автор не відчув, що зможе дати цьому раду. «Вчений має бути більше у науці» – міркувалося на той час. І за взаємною згодою президентство зі всім гамузом перейшло до Володимира Віталійовича Марцішевського. Автор продовжував вивчати досвід інноватики (курси Академії ВОІВ, «Commercialization Pathfinder» Університет штату Техас, м. Остін…), а Володимир розвивав профспілку і активно брав участь у громадській діяльності (Податковий майдан, захист Гостинного двору,  вивчення і впровадження альтернативних фінансово-господарських механізмів, розвиток екопоселень…).

Коли влітку 2014 року прийшла звістка про загибель Володимира – не повірив. Обірвалося  життя людини, яка просто намагалася в суспільстві чинити правду. По суті, крім слова, Володимир не мав нічого. Люди, що його серед дня силоміць вивезли з прес-центру Майдану та жорстоко побили,  ще сахнуться від зробленого. Життєвий шлях Володимира – тема окремої розповіді.

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання освітян і науковців» створювалася, з одного боку, для втілення мети Всеукраїнської профспілки винахідників та інноваторів – «від ідеї до реалізації», з іншого, як соціальний механізм підтримки і розвитку освіти й науки України.

Багато наголошують на аграрному та індустріальному потенціалі України,  але абсолютизація цього є хибною.

Саме освіта-наука-винахідництво забезпечать нашій Батьківщині достойне місце у так званих «зелених» і «синіх» економіках. Тобто вже a priori інноваційних і гіперінноваційних суспільствах.

Більчук Є.Ю.,
2014 р.