Учені скаржаться на прихований податок на наукову діяльність

Молоді вчені Україні планують звернутися до міністра освіти Дмитра Табачника у зв’язку з необхідністю модернізації процесу публікації наукової інформації в Україні. Про це йдеться в проекті відкритого листа від молодих учених провідних науково-дослідних інститутів і вищих навчальних закладів України, запропонованому для обговорення на ресурсі Ukrainian Scientists Worldwide, пише Оsvita.ua.

У листі молоді українські вчені відзначають, що існуюча вартість звичайного оголошення про захист дисертації є значною витратою для кожного аспіранта.

“Як стало відомо молодим вченим, які готувалися до захисту дисертації, вартість звичайної публікації оголошення про захист в “Атестаційному віснику “становить (разом з банківськими послугами) 250 грн. Вартість термінового оголошення досягає 960 гривень. Середня аспірантська стипендія становить близько 1600 гривень, тому публікація оголошення про захист є серйозною витратою для кожного аспіранта. При цьому не існує жодного обґрунтування такої вартості “, – повідомляється в листі.

В таких умовах учені вважають плату за публікацію оголошень прихованим податком на наукову діяльність, а публікацію оголошень у друкованому вигляді такою, що не відповідає можливостям сучасних інформаційних технологій.

“На нашу думку, публікація оголошень про захист дисертації в друкованому вигляді є анахронізмом і не відповідає сучасному рівню розвитку технологій. Основна функція цих оголошень – повідомляти наукове співтовариство і суспільство про захистах дисертацій і присудження наукових ступенів. На нашу думку, це має досягатися шляхом публікації на офіційному сайті Міністерства, що зробить процедуру загальнодоступною, прозорою і дешевою”, – наголошується в листі молодих вчених.

“Тому ми вимагаємо скасувати плату за друк оголошень і вжити заходів для модернізації процесу публікації наукової та організаційної інформації Міністерством”, – резюмується в листі.

Ресурс: http://minfin.com.ua