Увага – фальшиві конференції!

На жаль, не є новиною те, що існує спосіб заробити шляхом створення неіснуючих наукових конференцій. Я – одна з жертв цього шахрайства і хочу, щоб мій досвід застеріг інших.

Так звана громадська організація “Working Group of Climate Change” 2-3 тижні тому кинула в наукові розсилки по всьому світу (особливо в країнах СНД і третього світу) повідомлення про конференцію «International Conference on Clean Energy and Climate Change (ICCECC 2011) 27-31 жовтня 2011, у Лондоні, у приміщенні готелю, який не можна знайти ні на одному лондонському пошуковому сайті, зате який має аж два власних сайти: Palace Garden Hotel.

Для участі в конференції «організатори» надають «грант» в розмірі 1500 фунтів, але вимагають попередньої оплати проживання (416 фунтів) через Western Union, перерахуванням на ім’я Mr. Freddie Sykes. Після цього «організатори» надсилають запрошення на оформлення візи, але вимагають надіслати їм ще 500 фунтів як гарантії участі запрошуваного у заході. Чи варто говорити, що гроші необхідно висилати через Western Union, перерахуванням на інше ім’я – Mr. Davis Willis.

Дуже раджу зайти на сайт цієї «конференції» – вражає, наскільки якісно все підроблено, опрацьовано до найменших деталей. Я відправляла запит «спонсорам» конференції, зазначеним на відповідній сторінці – існуючим організаціям. Мені відповіли, що вони про таку конференцію не знають …

Раджу також заглянути сюди: http://www.geo-tasks.org/meetings_sandt/fraud_meetings.php. Це список фальшивих наукових конференцій та семінарів – і їхні «організатори» залишаються досі безкарними! У коментарях жертв шахрайства (це тут http://www.spaminform.com/spam-report/ccwg-2011-energy-and-climate-change-conference-c400965.html) наведені навіть цитати з листів, які шахраї надсилали мені особисто. Жертви скаржаться на цю «конференцію» вже не перший рік – і не перший рік молоді вчені з країн третього світу і країн, що розвиваються, «годують» англійських шахраїв.

Тому перед тим, як надсилати які-небудь гроші, мріючи про поїздку на конференцію за кордон, БУДЬ ЛАСКА:

1. Перевіряйте готелі, навіть якщо у них є свій сайт (представлені вони в пошуковиках типу «Жовтих сторінок»)

2. Шукайте інформацію про конференцію на інших сайтах (коментарі тих, хто брав участь у ній в попередні роки, публікації про неї та ін.)

3. Аналізуйте дедлайни (якщо конференція анонсується за 2 місяці до початку – це може бути шахрайством, щоб в умовах поспіху люди платили гроші, не роздумуючи).

Успіхів у вашій науковій діяльності!

Будьте обережними.

З повагою,
Олександра Халаїм
Аспірантка національного університету «Києво-Могилянська академія»
Київ, Україна