Відкрите звернення до Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим Константинова Володимира Андрійовича

Вельмишановний Володимире Андрійовичу!

Щиро вдячний Вам, а у Вашій особі і Верховній Раді Автономної Республіки Крим, за присудження мені премії Автономної Республіки Крим у номінації «Освіта».

Я та мої кримські колеги – співробітники кафедри органічної й біологічної хімії Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Олександр Земляков і Василь Чирва, старший науковий співробітник Нікітського ботанічного саду Наталя Толкачова – отримали цю високу нагороду ВР АРК за написання підручника для вищих навчальних закладів «Органічна хімія».

Підручник написано українською мовою для кафедр органічної хімії «класичних» університетів, де готують професійних хіміків-синтетиків. Подібні  підручники не друкувались в Україні ні російською, ні українською мовами ще з радянських часів.

Від імені авторського колективу дозвольте щиро подякувати членам комітету з премій ВР АРК, які професійно, політично незаангажовано оцінили унікальність нашої багаторічної праці, незважаючи на те що вона написана українською.

Я був вражений, коли нещодавно прочитав в «Українській правді», що «кримський спікер роздратований тим, що йому пишуть українською мовою».

Хочеться вірити, що Ви, як громадський діяч всеукраїнського рівня, щиро жалкуєте про своє незграбне висловлювання, яке роз’єднує українське суспільство. Можливо, це висловлювання викликане браком кваліфікованих професіоналів у Вашому апараті, які володіють українською мовою? З огляду на це я прошу Вас перерахувати мою частину грошової винагороди на рахунок української школи-гімназії в Сімферополі.

З повагою,

д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк