Українські науковці виявили життя в найглибшій точці Чорного моря

Науковцям Інституту біології південних морів вдалося виявити життєздатні спори грибів у найглибшій точці Чорного моря (2 тисячі метрів). Проби ґрунту були взяті вперше під час 72-го рейсу науково-дослідного судна “Професор Водяницький”.

Мікологи з одеського філіалу ІнБПМ вже змогли проростити спори, проте поки науковці не поспішають робити висновки з приводу того, до якого виду належать гриби, повідомляє NR2.Ru.

“Ми не стверджуємо, що в сірководні є життя. Це складне питання, хоча є наукові роботи з цієї теми. Спора – це стан, в якому організм може переживати несприятливі умови. Вона туди могла опуститися шляхом сегментації, зберігши при цьому свою життєздатність. Це вже цікаво і унікально. Якби наукові рейси проходили частіше, ми дізналися б ще більше”, – сказала учасниця експедиції молодший науковий співробітник ІнБПМ Олена Сібірцова.

Раніше вважалося, що характерною особливістю Чорного моря є повна (за винятком ряду анаеробних бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150-200 м за рахунок насиченості глибинних шарів води сірководнем. Однак у 2002 році науковцям ІнБПМ вдалося виявити на дні моря в шарі сірководню бактерії, звичайні для насиченого киснем мілководдя.

Крім того, там знайдено невідомі науці багатоклітинні організми, що пристосувалися до життя в агресивному середовищі.

Раніше повідомлялося, що минулого року українські науковці під прапором ЮНЕСКО зібралися у першу в історії країни масштабну глибоководну експедицію Чорним морем, щоб досліджувати узбережжя від Одеси до Севастополя.

Джерело: http://newsru.ua

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі