Як визначити якість м’яса за допомогою рН-метра?

Показник рН вкаже на свіжість і якість м’яса

Визначити свіжість і якість м’яса можна, вимірявши його рН. Величина рН м’яса залежить від вгодованості, віку, стану здоров’я тварин у момент забою та умов зберігання м’яса. pH нормального парного м’яса становить 7,2. Через годину після забою рН знижується до 6,5-6,6. Приблизно через 3 години починається зростання механічної міцності, зниження pH до 5,5-5,6.

рН м’яса хворих тварин після забою значно не знижується і дає слабколужну реакцію. Якщо Ви купуєте м’ясо в магазині чи на базарі, зрозуміло, що після забою тварини пройшла більше ніж одна година, тому значення рН не повинно перевищувати 6,5. В іншому випадку м’ясо може бути отримане з хворої чи виснаженої тварини. Для такого м’яса необхідно додатково проводити бактеріологічне дослідження.

рН-метр Delta OHM HD2305.0 швидко виміряє рН м’яса

Швидко визначити рН м’яса можна за допомогою портативного рН-метра. Компанія SIMVOLT пропонує рН-метр Delta OHM HD2305.0 з електродом KP70, який адаптовано для проведення вимірювань у твердих продуктах харчування. Використання такого електроду не потребує проведення попередньої пробопідготовки – достатньо лише занурити його в досліджуваний об’єкт і на дисплеї приладу Ви отримаєте значення рН.

Цей прилад може використовуватися як домогосподарками під час вибору на базарі свіжого шматка м’яса зі здорової тварини, так і в промислових масштабах при оптовій закупівлі м’яса для його переробки й виробництва консервів та ковбасних виробів. Також рН-метр Delta OHM HD2305.0 з електродом KP70 можуть використовувати лабораторії з контролю якості харчових продуктів та санітарно-епідеміологічні станції.

Застосовувати рН-метр Delta OHM HD2305.0 з електродом KP70 можна для вимірювання рН не лише м’ясних виробів, а й інших продуктів харчування. Так, наприклад, його зручно використовувати для контролю виробництва хлібобулочних і твердих молочних виробів.

Отже, рН-метр Delta OHM HD2305.0 з адаптованим для аналізу твердих продуктів харчування електродом KP70 можна використовувати для встановлення якості продукції як у польових умовах, так і безпосередньо на заводах та в лабораторіях.