Яким повинен бути рН свіжого молока?

При скисанні рН молока поступово зменшується

moloko.jpg.pagespeed.ce.5DneoO3A3PБувають ситуації, коли приносиш додому куплене начебто свіже молоко, а як тільки починаєш його кип’ятити – воно виявляється кислим. Причиною таких випадків є те, що органолептично досить складно виявити початкову стадію скисання. Особливо така проблема є актуальною при закупівлі великих кількостей молока для переробки, оскільки літр несвіжого молока може зіпсувати декілька його тон.

Встановити якість і свіжість молока й уникнути неприємних ситуацій можна, визначивши його рН. pH (водневий показник) – величина, що показує концентрацію іонів водню (Н+) в молоці, тобто його ступінь кислотності або лужності.

рН свіжого молока становить 6,3-6,7. При зберіганні внаслідок молочно-кислого бродіння в ньому утворюється молочна кислота. Якщо молоко починає скисати, його рН починає поступово зменшуватися.

рН-метр допоможе визначити рН молока та іншої молочної продукції

7031.jpg.pagespeed.ce.UNfK43c5-wВизначити рН молока можна за допомогою електронного рН-метра. Компанія SIMVOLT пропонує портативні рН-метри із серій EZODO 5000EZODO 6000EZODO 7000. Для проведення аналізу потрібно лише занурити прилад у ємність з молоком і на дисплеї приладу висвітиться значення рН.

Якщо Ви поміряли рН і його значення лежить у вищезазначеному діапазоні для свіжого молока, то можете сміливо купувати продукт. рН нижче 6,3 свідчить про те, що продукт уже почав скисати, рН вище 6,7 – що в молоко додано речовини, які запобігають його передчасному скисанню, наприклад, соду. Також підвищене значення рН молока може бути викликано захворюванням корови на мастит.

Крім молока, за значеннями рН можна контролювати якість і іншої молочної продукції. Для вимірювань можна застосовувати вищезазначені рН-метри, а у випадку кремоподібної продукції – рН-метри Ezodo PP-201 та Ezodo MP-103.

Якісні молочні вироби характеризуються такими значеннями рН: молоко згущене – 6,1-6,4; кефір – 4,85-4,65; сирна сироватка – 4,3-4,6; йогурти – 4,0-4,3.

Отже, застосовуйте сучасні портативні рН-метри для контролю молочної продукції, щоб зберегти не лише свої гроші, а й хороший настрій.