Створення Асоційованої міжнародної лабораторії в галузі фізики високих енергій

23 червня 2015 року в рамках Французько-українського університетського форуму Директор Державного фонду фундаментальних досліджень України (ДФФД) Борис Вікторович Гриньов підписав Угоду щодо створення Асоційованої міжнародної лабораторії у галузі фізики високих енергій “Розробка детекторних систем для експериментів на прискорювачах та технологій для фізики прискорювачів” (LIA IDEATE).

Під егідою цієї угоди науковці з України та Франції вже починаючи з 2015 року можуть спільно  працювати в лабораторіях, наукових інститутах та вищих навчальних закладах обох країн над дослідженнями в сфері ядерної фізики, медицини, лазерних технологій, в рамках виконання спільних проектів пов’язаних з розробкою різних детекторів для прискорювача великого андронного колайдеру в рамках роботи з ЦЕРН.

ДФФД, вже маючи багаторічний досвід роботи з Національним центром наукових досліджень Франції (CNRS), зі свого боку  буде надавати грантову підтримку українським вченим, науковим інститутам, вищим навчальним закладам по всім вищезгаданим напрямам.

Угода підписана на 4 роки і в разі успішної співпраці може бути продовжена.

Крім ДФФД Угоду також підписали: Національний центр наукових досліджень Франції (CNRS), Комісаріат ядерної та відновлювальних енергій (CEA), Національна академія наук України, Університет Париж 11, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Харківський національний університет імені В. Н.Каразіна.

Інформація із сайту Державного фонду фундаментальних досліджень