Як одночасно через водень може бути негативний ОВП у живої води і позитивний у мертвої? І де в результаті більше водню?

Здравствуйте. Очень понравились ваши статьи на labprice.ua о живой и мертвой воде, о коралловом кальции.

Я прочитал статью «Щелочная вода – мертвая или живая?» и затем статью «Аргументы в пользу щелочной воды. Письмо в редакцию от доктора химических наук». И у меня возник вопрос: с одной стороны в мертвой воде больше водорода, из-за этого она кислая, так как способна отдать катион водорода, это обьясняет и ОВП мертвой воды в +500 и выше.

Но почему тогда в письме в редакцию от доктора химических наук написано, что «отрицательный ОВП создается не так щелочью (которой там содержится всего 50-200 мг/л), как растворенным водородом, который выделялся на катоде при электролизе.» То есть получается, что живая вода имеет отрицательный ОВП из-за водорода. А тут у меня и возник вопрос: как одновременно из-за водорода может быть отрицательное ОВП у живой воды и положительное у мертвой, тоже из-за водорода? И где в итоге больше водорода?

Благодарю. С ув. Сергей

Відповіді на поставлені запитання щодо окисно-відновних потенціалів «живої» та «мертвої» води надає доктор хімічних наук Василь Пивоваренко:
У «мертвій воді» (аноліт) збираються сполуки, які є окисниками і тому створюють загальний позитивний ОВП. Це, в першу чергу, позитивно заряджені іони (катіони) водню Н+, кисень О2, гіпохлорит HClO та перекис водню H2O2. Зауважу, що катіони Н+ – це найбільш окиснена форма водню.

У «живій воді» (католіт) збираються переважно негативно заряджені іони ОН та молекулярний водень Н2.

Молекулярний водень Н2 – це відновлена форма водню. Вони створюють загальний ОВП до -700 мВ і показник рН близько 9 (див. роботу Піскарьова І.М. та ін.). Власне, розчиненим воднем при рН=9 і можна пояснити лікувальні властивості католіту. Розчинений водень змінює кількість та послідовність водневих зв’язків між молекулами води, і цим змінює властивості водних розчинів. Зокрема, значно зменшує їх в’язкість тощо.

Детальніше про воду див.
http://www1.lsbu.ac.uk/water/clathrate_hydrates.html
http://www1.lsbu.ac.uk/water/water_structure_science.html