Як правильно вибрати лабораторію для аналізу води?

 

На запитання відповідає к.х.н. Анатолій Баланда:

Порада № 1. Лабораторія повинна бути до вас як найближче. Найважливішим фактором, що впливає на достовірність результатів аналізів води, є швидкість доставки проби в лабораторію. Передавати воду кур’єрською поштою не рекомендується. Вода повинна бути доставлена протягом 2-х годин. Аналіз можна робити в місцевій СЕС – методики і реактиви у всіх однакові, в приватних лабораторіях аналіз у більшості випадків обійдеться дорожче.

Порада № 2. Лабораторія повинна бути обов’язково сертифікована й атестована. Ви повинні запитати в менеджера, чи сертифікована їхня лабораторія для проведення аналізу води, попросити копії відповідних документів.

Порада № 3. Вам повинні надати протокол хімічного чи бактеріологічного дослідження води. У протоколі наводиться не тільки інформація про параметри дослідження, але й для порівняння вказуються гранично допустимі значення цих параметрів відповідно до СанПін.

Порада № 4. Якщо у вас нестандартний випадок і сертифікована лабораторія не в змозі допомогти. Вам потрібно звернутися до наукової лабораторії, у штаті якої працюють науковці зі спеціальною освітою і досвідом роботи. Лабораторія повинна мати спеціальне наукове обладнання.