Які прилади або нітрат-тести ви можете порекомендувати для використання в домашніх умовах?

Здравствуйте, находясь в поисках нитрат-теста (тестера) для экспресс-тестов в домашних условиях, наткнулся на вашу статью о СОЭКС. О том, что способ его измерения не дает правдивых результатов. И в той же статье вы писали, что можете дать рекомендации, какие приборы или нитрат-тесты вы можете порекомендовать. Возможно есть приборы/тесты вашего производства? Буду очень благодарен за информацию и рекомендации.

P.S. Все детство травился арбузами и дынями, а сейчас как у самого появились дети, прям не знаю, что и когда можно давать, чтобы не навредить ребенку.


На запитання відповідає к.х.н. Анатолій Баланда:

Як зазначалося в цій статті, наявність нітратів в овочах та фруктах визначити за допомогою СОЕКС і подібних йому приладів неможливо. Реальний вміст нітратів можна встановити лише іономіром з електродом специфічним на нітрат-іони, іонною хроматографією чи капілярним електрофорезом або колориметрично (наприклад, за реакцією з реактивом Гріса) в лабораторних умовах.

Прилади, детектор яких дійсно реагує саме на нітрат-іони, як правило, не призначені для домашнього вжитку, тому коректне вимірювання вмісту нітратів у овочах чи фруктах можна провести лише в аналітичній лабораторії. Відповідно, рекомендую вам звернутися до відповідних наукових лабораторій, перелік яких поданий на labprice.ua.

Одним з можливих варіантів визначення нітратів є використання тест-смужок.