топ5 інтернет-магазинів

Свій до свого, або топ-5 вітчизняних інтернет-магазинів за версією пересічного споживача

Як часто буває так, що, купуючи щось в інтернет-магазині або користуючись послугами певної компанії, стикаєшся з тим, що тебе відмовляються обслуговувати українською мовою. Гадаю, що кожен україномовний споживач бодай раз зустрічався з такою проблемою. Часто головним аргументом продавця є «не знаю, не хочу, не буду, имею право говорить на том языке, на каком мне удобно…». Так, шановні, маєте право, але не забувайте, будь ласка, і про права споживача.

Згідно з чинним законодавством України, державною мовою в Україні є українська. Що це означає? Загалом те, що на території України клієнт має право за власним бажанням бути обслугованим українською мовою, а також читати підписи до товарів українською, а не іншою мовою чи взагалі каліченим суржиком. Покупець має право, отже, воно має бути задоволене в повному обсязі. Хтось почне кричати про дискримінацію інших мов або обмеження прав національних меншин… Але мало хто говорить про обмеження прав та свобод україномовного споживача.

Що робити у випадку, якщо Вас не хочуть обслуговувати українською мовою?

Боротись окремо з кожною з таких компаній немає великого сенсу, це надто виснажує. До того ж це нагадує «боротьбу з вітряками». Найпростіше, що можна зробити, це ігнорувати такі компанії. Якщо це магазин – не купувати у них, якщо заклад харчування – не залишати чайові, якщо сервісна компанія – не користуватись її послугами.

Регламентація використання української мови у сфері торгівлі й обслуговування як пріоритетної має бути чітко прописана в Законі України та закріплена на державному рівні. Ба більше, має бути чітке роз’яснення щодо  тих  компаній, котрі не дотримуватимуться вітчизняного законодавства (це можуть бути санкції, адміністративні стягнення тощо).

Окрім того, непоганою альтернативою для українських споживачів стане користування послугами вітчизняних виробників. Тут і повага до україномовного споживача з одного боку, а з іншого – підтримка українського виробника.

Свій до свого, або підтримаймо вітчизняного виробника

Як часто Ви купуєте речі від українського виробника? Чомусь серед споживачів існує доволі хибна думка щодо якості вітчизняних товарів та заздалегідь завищених цін. Чомусь нерідко вважають, що значно вигідніше й краще придбати якусь заморську річ, бо то є бренд, а на рідне дивляться скоса та з якоюсь недовірою. Та хіба не приємніше купувати якісний вітчизняний бренд, який до того ж буде унікальним і колоритним?

У цій статті я розповім про топ-5 українських інтернет-магазинів, які, на мою думку як пересічного споживача, варті уваги. Показники, на які звертатиму увагу, – це сервіс, якість продукції, презентація себе, загальне враження та повага до українського споживача.

За шопінгом у SHOPPING MALL

Почнемо з доволі великого інтернет-магазину «Shopping Mall». Можливо, він не такий відомий, як славнозвісні Ламода, Модна Каста та Ле Бутік. Однак він, безумовно, вартий уваги.

інтернет-магазин Shopping Mall

Скриншот головної сторінки сайту http://shoppingmall.com.ua.

Як видно з цього скриншоту, на сайті Shopping Mall доступний адекватний україномовний інтерфейс.

Магазин пропонує широкий асортимент різноманітних товарів, серед яких чоловічий і жіночий одяг, взуття, аксесуари, дитячі речі та навіть товари для дому.

Сайт простий і зручний в користуванні. Наявні описи товарів. Доступна рівноцінна україномовна версія сайту. Видно, що він постійно оновлюється, оскільки з’являються нові пропозиції товарів та акції. У магазину також є сторінки в соціальних мережах, зокрема на Фейсбук. Особисто мені дуже подобається те, що продукція якісна та саме українського виробництва.

Зручно та стильно з CASUAL

Назва інтернет-магазину «Casual» з англійської перекладається як «зручний, звичний, повсякденний». Гадаю, що вона повністю відповідає дійсності.

інтернет-магазин Casual

Скриншот головної сторінки сайту http://casualua.com.ua/ukr/.

Як показано на верхньому скриншоті, сайт магазину «Casual», окрім української та російської мови, надає можливість перегляду опису товарів англійською.

Магазин «Casual» спеціалізується на жіночому одязі, взутті та аксесуарах, тому тут не знайти товарів для чоловіків. Цікавою особливістю є так звані «капсули», які пропонує магазин. Для тих, хто не знає, це заздалегідь підібраний стилістом гардероб (наприклад до 10 речей), що відповідає певному настрою, стилю, кольоровій гамі. Сайт доступний українською мовою. Також наявна цілком ідентична його англомовна версія. Замовлення з нього зробити легко. Додатково – цей інтернет-магазин має сторінку на Фейсбук.

Купуймо одяг разом з Vanilla

Vanilla – інший невеличкий інтернет-магазин, що втрапив мені в око близько року тому. Він спеціалізується на жіночому одязі та взутті. Після ознайомлення з асортиментом перш за все здивувало те, що ціни є аж надто низькими порівняно з подібними компаніями.

інтернет-магазин Vanilla

Скриншот головної сторінки сайту http://www.vanilla.in.ua/.

Якщо звернути увагу, то на верхньому скриншоті з сайту магазину «Vanilla» інтерфейс представлений українською мовою.

Замовлення можна зробити як на сайті магазину, так і написавши приватне повідомлення адміністратору сторінки на Фейсбук. Якщо є бажання побачити товар на власні очі, то можна особисто завітати до шоу-руму Vanilla, що розташований на Подолі. Асортимент Vanilla достатньо великий. Одяг здебільшого молодіжний  у стилі «casual». Усе виробництво – Україна.

Українські хіпі знайдуть себе у PARTY HARD: URBAN HIPPIE

Party Hard – інтернет-магазин далеко не класичного одягу. Найімовірніше, він спрямований на тих, хто любить комфорт, м’які та зручні речі, які не обмежують рухи. Загалом, з того, що самі адміністратори сторінки говорять, випливає, що їхній одяг личить як чоловікам, так і жінкам, які живуть у сучасному місті та вважають себе урбаністичними хіпі або просто люблять комфорт.

інтернет-магазин Party Hard

Скриншот сторінки магазину на Фейсбук https://www.facebook.com/partyhard.shop/.

Сторінка магазину «Party Hard» на Фейсбук ведеться російською мовою, проте під час спілкування з адміністратором українською він також переходить на українську.

Детальну інформацію про товар можна дізнатись у адміністратора сторінки, що доволі доброзичливо все розповість та пояснить.

Асортимент Party Hard досить великий і місцями специфічний, але кожен зможе знайти щось для себе. Цей магазин як для чоловіків, так і для жінкок. Сам шоу-рум цього магазину – комфортне місце, що варте уваги.

На жаль, у Party Hard відсутній сайт, і всю інформацію можна знайти лише у соціальних мережах, тому якщо Вас там немає, то дізнатись про цей магазин буде не так просто.

За подарунками в інтернет-магазин «PODVAL»

Podval Art Store став для мене справжньою знахідкою. Тепер не потрібно думати, де придбати подарунки своїм рідним і близьким. Тут можна знайти все, починаючи від солодощів, блокнотів та посуду і закінчуючи одягом та виробами з натуральної шкіри. І все це від українських майстрів (сучасних художників, гончарів, кондитерів, кравців та дизайнерів) за доволі помірними цінами.

інтернет-магазин Party Hard

Скриншот сторінки магазину на Фейсбук https://www.facebook.com/art.store.podval/.

Як видно зі скриншоту, вся інформація про магазин «Podval Art Store» на сторінці Фейсбук розміщена винятково українською мовою.

Такий ввічливий та уважний персонал, як у Podval Art Store, ще потрібно пошукати. Замовити товар можна як через сторінку на Фейсбуці, так і особисто прийти в магазин, що розташований у самому центрі столиці. Продавці все покажуть, все розкажуть, допоможуть обрати подарунок і красиво його загорнуть. Дуже приємно, що всі розмовляють чистою українською мовою та привітно посміхаються. У магазину відсутній сайт, але сторінка на Фейсбук оновлюється регулярно й ведеться лише українською мовою. А це дуже добре.

***

На завершення хочу сказати: вірю, що сегмент ринку суто вітчизняних товарів розвиватиметься й надалі, створюючи унікальну, цікаву та колоритну продукцію. Більшість таких магазинів є невеличкими та недостатньо розрекламованими, але вони заслуговують на увагу. Купувати або не купувати українське – особиста справа кожного. Однак, погодьтесь, що купувати рідне та якісне у свого ж, зрештою, приємніше, ніж абиякий китайський ширвжиток. До того ж дуже приємно, коли Вас як україномовного споживача обслуговують саме рідною мовою.