Аргументи на користь лужної води. Лист в редакцію від доктора хімічних наук

Уважно і з цікавістю прочитав добірку публікацій про воду на http://www.labprice.ua. Останні кілька років я прагну бути в курсі важливих результатів у області супрамолекулярної структури води та її властивостей.

На жаль, одна з ваших публікацій написана поверхнево, тенденційно і містить помилки як хімічні, так і термінологічні. Мову веду про публікацію «Лужна вода – мертва чи жива?»

Найбільш неприємним є те, що в ній подано неправильний опис складу води з катодного простору – католіту (а не «катионіту», як зазначено в статті).

По-перше, в католіті зовсім немає гіпохлориту, бо вода тут має негативний окисно-відновний потенціал, до -0.8 В. Негативний ОВП створюється не так лугом (якого там міститься всього 50-200 мг/Л), як розчиненим воднем, що виділявся на катоді під час електролізу.

По-друге, не слід нехтувати результатами дослідження води в резонансному поглинанні-випромінюванні радіочастот терагерцового діапазону. Тут резонансні частоти сильно змінюються навіть для розбавлених водних розчинів, оскільки змінюється склад, структура, розмір і властивості водних кластерів.

Про резонансне поглинання радіочастот: О.М. Гаркуша, Р.В. Мазуренко, С.Н. Махно, П.П. Горбик. Поверхность. 2010. Вып. 2(17). С. 340-354.

А клатрат гідрат водню має свою, певну структуру (Chem. Rev. 2007, 107, 4133-4151), яка відрізняється від структури клатрат гідрату кисню, азоту чи СО2, а це значить, що чинить інший вплив на людський організм.

А про лікувальні властивості католіту на людський організм зібрано багато інформації за ті 30 з лишком років, які він вивчається. Так, інформацію отримували дослідники, що мають невисокий рівень хімічної освіти, у зв’язку з чим вона часто некоректна в хімічному аспекті і навіть недостовірна. Так, тут багато робиться спекуляцій у прагненні швидко збагатитися.

Тому я розумію (і підтримую) бажання пана Петренка боротися зі спритними ділками, що заробляють гроші шляхом обману і неправдивої реклами. Але ж не потрібно разом з цими «помиями» виплескувати геть і дитину! Під дитиною тут мається на увазі та правдива інформація, яка по крихтах збирається в цій непростій для вивчення області, як структура і властивості водних розчинів, і надалі – обґрунтовано використовується. Може, слід підтримати активістів у покращенні якості питної води електрохімічним методом? Бо тут є зерно істини? Хто не вірить – пропоную скуштувати 100-200 мл католіту в зимові та весняні часи найгіршого притоку вітамінів в організм.

З повагою,
Василь Пивоваренко,
доктор хімічних наук, професор кафедри органічної хімії хімічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка


Компанія «SIMVOLT» пропонує іонізатори питної води