Чи варто жінкам до і після вагітності приймати БАДи з фолієвою кислотою?

Нещодавно «MedOboz» опублікував статтю з промовистою назвою «Лікарі спростували найпопулярніші міфи про вітаміни та добавки: результати досліджень». Висновок, який зробила автор статті Анна Півторак, на мій погляд,  досить категоричний: «Вітаміни – це кака, їжте овочі та фрукти…»

Ні, шановна пані Анно, вітаміни – не кака. Є категорії людей, яким варто приймати вітаміни. Наприклад, люди старшого віку і вегани. 

Авторка  дає лише один позитивний приклад застосування БАДів з фолієвою кислотою, посилаючись на американський Центр контролю та профілактики захворювань, що радить жінкам дітородного віку вживати фолієву кислоту. Вважається, що фолієва кислота запобігає дефектам нервової трубки у немовлят, коли жінки приймають її до і на початку вагітності.

Дозвольте з вами, пані Анно, і з авторитетним американським центром не погодитись, оскільки науковці досить активно вивчають, чи пов’язане приймання матерями БАДів із фолієвою кислотою з підвищеним ризиком аутизму у їхніх дітей?

Береженого Бог береже. Споживайте, наші дорогі жінки, овочі і фрукти, бажано з власного городу, щоб без нітратів. Якщо купуєте на базарі, то перевіряйте на вміст нітратів.

І насамкінець про одне непорушне правило, яке не згадала у своїй статті пані Анна. Вітаміни та дієтичні добавки потрібно приймати лише під контролем лікаря.

д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
Науково-виробничий центр фітопрепаратів «ДОБРАДІЯ»