Як встановити, чи забруднена вода фекаліями?

Гострий гастроентерит – це чи не «найкраще» захворювання, яке можна підхопити, якщо напитися брудної води. У гіршому випадку є вірогідність заразитися холерою, дизентерією, діареєю. Не варто думати, що діарея – це несерйозне захворювання. У слаборозвинених країнах причиною смерті кожної дев’ятої дитини є діарейне захворювання.

Як фекалії потрапляють у питну воду?

Фекалії тварин разом із ґрунтом змиваються дощами у ставки й річки. До них додаються погано очищені каналізаційні стоки. Вода із цих водойм очищається і подається в будинки. Здавалося, городянам можна бути спокійними, адже вода проходить процес знезараження. Та, на жаль, ні. Ось інформація від ДУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області: у питній воді комунального водогону виявлено фекальне зараження.

У сільській місцевості фекалії просочуються разом із дощами у ґрунтові води, потрапляють у колодязі й свердловини. Щоб більше землі залишити під сад і город, забудовники, не дотримуючись норм, викопують вигрібні ями ближче до свого паркану та зовсім не враховують, що фекалії з туалету можуть забруднити колодязь або свердловину сусіда.

Така ж проблема і з відкритими водоймами: вода може бути забруднена фекаліями. У містах санітарні лікарі беруть воду на аналіз та попереджають, що купатися в річці заборонено. В селах немає такого контролю, а діти в літню спеку хочуть купатися в річці або ставку.

Яку інформацію дає тест на коліформні бактерії? 

Коліформні бактерії – основний показник фекального забруднення води.

Щоб переконатися, що питна вода або вода природних водойм не містить таких бактерій і є безпечною для здоров’я, самостійно проведіть аналіз води за допомогою флуоресцентного тесту на наявність бактерій у воді Water Check Now BACTERIA. Виробник тесту – компанія «LaMotte», США.

Water Check Now BACTERIA – це доступний, безпечний і надійний тестовий набір для виявлення коліформних бактерій (Coliform) та кишкової палички (E. Coli) у питній воді в домашніх умовах. До набору входять 2 тести на загальну кількість коліформних бактерій і кишкової палички, інструкція та джерело ультрафіолетового світла.

Сама процедура тестування води зовсім нескладна. Виконати всі пункти інструкції зможе будь-який дорослий і навіть старшокласник.

Коліформні бактерії або бактерії групи кишкової палички – це індикаторні організми, наявність яких вказує на те, що середовище забруднене фекаліями. Якщо коліформних бактерій немає у воді, яку ви досліджуєте, – значить вона бактеріологічно чиста. В іншому випадку – переходьте до наступного аналізу. Визначте, чи є у воді кишкові палички бактерії E. Coli, які є показником свіжого фекального забруднення. Проби з позитивними результатами наявності фекального забруднення необхідно буде відправити у спеціалізовану лабораторію для подальшого дослідження.

#аналізивласноруч #новахіміядлявас #здоров’я #зсж @Yochem