Після терористичної атаки росіян на Каховській дамбі в море влилися тисячі тонн прісної забрудненої води. Вона принесла не лише сміття та будівельне сміття, а й хімікати та небезпечні віруси та бактерії, які були вимиті з ґрунту під час цієї велетенської повені води, повідомляє ТСН.
У свою чергу екологи, які проводили дослідження, повідомили про ще один тривожний показник – після того, як вода в Херсонській області зайшла в море, солоність морської води знизилася втричі, а в морській воді виявили важкі метали, сполуки та нафту. У зв’язку з цим людей просять не купатися в морі та не ловити рибу та креветок – це також небезпечно. «Категорично не рекомендуємо купатися в морській воді. Не рекомендуємо купувати морепродукти у приватних осіб і на ринках, необхідно дотримуватись правил особистої гігієни. Просимо не вживати рибу, виловлену в Чорному морі», – пишуть експерти.
Підписуйтесь та слідкуйте за моїм блогом ХІМІЯ ДОПОМАГАЄ ТОБІ в Telegram https://t.me/labprice та Твіттер https://twitter.com/Labpriceua
д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України

