У нашій попередній статті «Тариф «Новонароджений+» від Перинатального центру м. Києва…», аналізуючи свідчення породіль, поданих на сторінках інтернет-форумів, ми намагались вирахувати загальну суму «вдячності» за пологи в зазначеному Центрі. Як виявилось, така арифметика є досить складною. Система благодійних «внесків», «вдячностей», купівля обов’язкових та необов’язкових медикаментів і т. ін. наче розрахована на те, щоб автоматично відсіювати всіх «злидарів» із мінімальною зарплатою 3200 грн (із 1 січня 2018 року її було збільшено до 3723 грн). Водночас ті суми, які вимагають сплатити, не завжди є рівнозначними кваліфікованості медперсоналу. Почасти єдине, що залишається після пологів у Перинатальному центрі, – це відчуття «конвейєра». Породіллі запевняють: «Тут ви нікому не потрібні. Суми, які ви залишаєте медперсоналу, не мотивують їх приділити вам належної уваги».

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p9.

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p14.
Учасниця одного з інтернет-форумів відзначає, що лікарі Перинатального центру схильні втрачати інтерес до пацієнток через нескінченність їх потоку. Як наслідок, у Центрі сформувалось «неофіційне» правило: відбирати лише «безпроблемних» породіль із метою збереження високих інтернет-рейтингів.
У продовженні теми ми б хотіли торкнутися питання порушення морально-етичних принципів поведінки лікаря.
Нагадаємо, що Указом Президента України від 15 червня 1992 року затверджено Клятву лікаря. Лікар присягається керуватись принципами загальнолюдської моралі, бути безкорисним і чуйним до хворих, дотримуватись правил професійної етики і таке інше. Власне, поняття лікарської етики охоплює такі аспекти, як почуття професійного обов’язку, питання взаємовідносин лікаря та пацієнта, норми поведінки лікаря у побуті і т. д.
Однак, як засвідчують численні дописи в Інтернеті, нині поняття професійної етики сприймається лікарями радше як філософська категорія, аніж догма.
Порушення психоемоційного стану породіллі методом здійснення над нею вербального насилля
Зазначимо, що Перинатальний центр м. Києва є членом Ініціативи ВООЗ/ЮНІCEФ «Лікарня, доброзичлива до дитини». В умовах надання ефективної перинатальної допомоги та належного дотримання положень означеної Ініціативи відбувається не лише створення нових взаємовідносин, а й прискорюється процес входження породіллі в новий статус – матері, зменшується ризик виникнення у неї післяпологової депресії. В цей час важливо дозволити жінці бути «недосконалою». Однак, за свідченнями породіль, у зазначеному Центрі жінки більшою мірою перебувають у нервовому стані.
Породіллі згадують випадки, коли вони ставали жертвами вербального насилля медперсоналу. Маємо численні свідчення застосування останніми тактики агресивного мовлення, що провокувала в молодих матерів емоції безпорадності та безвиході й у «кращому» разі викликала депресію, у гіршому – породжувала думки про самогубство.

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p11.
У своєму дописі породілля згадує, що після знайомства з продажними лікарями Центру вона ще протягом місяця перебувала в стані депресії.
А так званий «чорний гумор» декого з лікарів взагалі ладен порушити душевну рівновагу породіль.
Так, за свідченням вагітних, почасти найстрашніші слова – «Ти не народиш!» – зриваються з вуст І. В. Охріменко.

Джерело: http://aqspace.com/retings/reting/60/1467.
Як згадує пані Вікторія, лікар Охріменко поводилась агресивно, стимулювала пологову діяльність, натякала, що життя матері та життя малюка в її руках, вимагала хабар. Означені дії спричинили в жінки появу нав’язливих думок про самогубство.
Майстри кривослів’я «шанують» не лише породіль, а й відвідувачів. Своїм враженням про пологовий поділився навіть чоловік! Він був украй здивований хамовитим ставленням медперсоналу.
Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p20.
Зокрема, пан Юрій відзначив, що 95 % працівників дозволяють собі зверхньо ставитись до пацієнтів – як до «бидла».
Загальне враження про Центр доповнюється й численними відгуками про окремих персон.

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom.
За свідченням породіллі, донька колишнього головного лікаря (на жаль, її прізвища ми не знайшли. Можливо, йдеться про доньку Н. П. Бондаренко?) порушила її право на отримання анестезії. На прохання про анестезію вона почула таку відповідь: «Яка анестезія? Я тебе раком біля вхідних дверей поставлю, ти так народжувати в мене будеш!» Можемо припустити, що подібно лікар відповідає не вперше.
Наступною є історія пані Анни, яка ще під час вагітності познайомилась із «привітними» лікарями Центру, зокрема з О. Я. Слободяником.

Джерело: http://aqspace.com/retings/reting/60/1465.
Дописувачка згадує, що її психоемоційний стан порушився після діалогу зі згаданим вище лікарем. Не виявивши реальної загрози для плоду, пан Слободяник дозволив собі висловити роздратування щодо породіллі. Мовляв, через її безпідставні переживання йому довелося через півміста «гнати» авто. На пропозицію жінки сплатити витрати бензину, лікар відповів, що краще він сам їй заплатить, аби вона швидше пішла з пологового. Він також запевнив, що в його обов’язки не входить оглядати всіх підряд.
Нагадаємо, що однією з особливостей Перинатального центру м. Києва є його спеціалізація, спрямована на породіль із групи високого ризику, а також догляд за новонародженими, які народились передчасно.
Проте, за свідченнями породіль, лікарі можуть і легковажити життям недоношених дітей.

Джерело: http://aqspace.com/retings/reting/60/1464.
Скривджена жінка згадує, що води в неї відійшли на 26-27-му тижні вагітності. З лікарні Дарницького району її направили до Перинатального центру, де лікарю чергової бригади Н. П. Гончарук було доручено зробити кесарів розтин. Однак пані Гончарук почала здійснювати психологічний тиск на породіллю. Цитуємо: «…Це викидень!.. Навіщо рятувати на такому терміні?.. Все одно народжують ДЦП-шників, інвалідів, виродків… Навіщо тобі ця дитина?.. Вона не жилець…»
Для сім’ї, що бажала народження цієї дитини, такі пологи стали справжнім випробуванням. В оригіналі допису відзначається, що неонатологи надали дитині своєчасну допомогу і вона вижила.
Якою є похибка «дозволеної» недбалості для працівників післяпологового відділення?
Випадки порушення прав жінок трапляються не лише у площині усного мовлення. Згідно з дописами, що зустрічаються на інтернет-сторінках, у Перинатальному центрі побутує практика виписки породіль без проведення «фінального» УЗД. Тож із можливими післяпологовими ускладненнями (температурою, запаленням і т. д.) жінки змушені залишатися наодинці вдома. Почасти вже лікарі швидкої допомоги доправляють породіль у медичний заклад для проведення діагностування і т. зв. «чистки».

Джерело: https://teddyclub.info/ru/institutes/view/162#.
Ілюстрація цього – оповідь пані Марії. Про пологи жінка домовлялась із лікарем Н. Ю. Камуз. За свідченням породіллі, остання виявила певну недбалість щодо неї у післяпологовий період. Зокрема за температури 39° вона відмовлялася проводити УЗД (мовляв, підвищення температури спостерігається через надмірну лактацію) і призначала по 2 таблетки аспірину до моменту виписки. Вдома ситуація погіршилась. За температури 40° і з кровотечею породіллю доставили до Перинатального центру, де їй зробили вакуумну чистку і призначили курс антибіотиків. Цю ситуацію пані Камуз проігнорувала.
Інтерактивна гра «Наодинці з дитиною» від Перинатального центру, або як навчитись доглядати за малюком самостійно
Дописувачки інтернет-форумів відзначають, що у дитячому відділенні педіатри не здійснюють процедуру щоденного зважування, не навчають догляду за дитиною і, що найгірше, можуть залишити малюка без комплексу необхідних щеплень.

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom.
У своєму дописі оповідачка відзначає непрофесіоналізм педіатра: сильний запах її парфумів та необережне ставлення до дитини (нею було зірвано прищіпку з пупкової рани). Елементарних вибачень породілля не отримала, адже педіатр відразу «розчинилась» у повітрі.
Авторка наступного коментаря зазначає, що без додаткової (грошової) мотивації фізичний стан новонародженого буде оцінюватись миттєво, проте на відстані. Також, не зважаючи на достатню кількість необхідних тестів (ідеться про тест на жовтянку) та щеплень, лікарі не поспішатимуть витрачати їх на дітей:

Джерело: https://teddyclub.info/ru/institutes/view/162#.
У своєму дописі ще одна молода мама висловлює обурення з приводу відсутності щоденної процедури вимірювання ваги немовлят. Вона також вказує і на відсутність допомоги з боку медперсоналу стосовно здійснення щоденного догляду за ними:

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p4.
За свідченнями наступної породіллі, для її дитини щеплень не вистачило – закінчились. Пізніше, вже у дитячій поліклініці, виявили жовтянку, а в «найкращому» пологовому м. Києва її не помітили:

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom#p5.
Досвід ще однієї породіллі вказує, що випадки «легкої» недбалості трапляються й у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Так, за словами жінки, дітей поклали до залізного ящика (тобто не в кувез?!), в якому система підігріву була ввімкнена на максимум. «Ледь дітей не спалили»:

Джерело: https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom.
Післямова
Звісно, ми погоджуємось із тим фактом, що для багатьох породіль пологи в Перинатальному центрі м. Києва пройшли успішно. Попри це, звертаємо увагу громадськості на проблему, зазначену сотнями інших породіль, проблему відсутності морально-етичних принципів поведінки у працівників згаданого Центру.
Для отримання повнішої картини як про окремих лікарів, так і про Перинатальний центр загалом, рекомендуємо ознайомитись із відгуками, поданими на численних сторінках інтернет-простору. Перелік сайтів наводимо нижче.
http://40ned.ru/roddom/7-roddom-kiev-2.html
http://aqspace.com/retings/reting/60
http://babynow.com.ua/forumdisplay.php?f=42
http://beremennostrody40n.ru/rody-v-roddome/rody-7-roddome-kieva.html
http://forum.chicco.com.ua/vybor-roddoma-54/roddom-7-g-kiev-432/index22.html
http://forum.chicco.com.ua/vybor-roddoma-54/roddomy-kieva-421/index2.html
http://hnb.com.ua/catalog/item-4258-roddom_7
http://hochydetky.com.ua/forum/viewtopic.php?f=11&t=80
http://kiev-mama.com.ua/forums/view_topic/70
http://maxybaby.net.ua/forum/viewtopic.php?t=1022
http://my-baby.org/roddom/14/Roddom__nomer_7/
http://odoktore.com/kiev-roddom-7-akusher-ginekolog-mazur-taras-nikolaevich.html
http://ovulation.org.ua/forum/topic29772-375.html
http://posovesti.com.ua/MessageDetail.aspx?mid=694
http://pregnancy.org.ua/forum/topic4083-105.html
http://profolimp.com/spec/leush_sergej_stanislavovich.html
http://promum.com.ua/beremennost-2/roddomyi-kieva-otzyivyi-mam/
http://roditeli.ua/rody/opinion_roddom_doctor/roddom_7
http://tvoi.kiev.ua/roddom-%E2%84%967-goloseevskogo-rayona
http://uti-puti.com.ua/view_directory14.php?id=203
http://www.babyplan.ru/kliniki/show/1601-perinatalnyj-tsentr/
http://www.komarovskiy.net/forum/viewtopic.php?t=312&start=420
http://www.stranamam.ru/catalog/roddom/1432/
http://www.twins.org.ua/forums/topic/multi-rody-kak-pravilno-vybrat-roddom-i-vracha/
http://www.uaua.info/planirovaniye-semji/roddoma/article-14454-roddom-7-ul-predslavinskaya-9/
http://www.uaua.info/roddom/kyivska/kyiv/45873/
https://kashalot.com/club/post-2542939/
https://kiev.rated.ua/gorodskoy-rodilnyy-dom-7/
https://kiev.vgorode.ua/reference/roddom_zhenskaia_konsultatsyia/75838-roddom-7
https://kloomba.com/reference/roddoms/75/
https://materinstvo.ru/rating/hospital/104
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-1605076
https://svitmam.ua/company/1601
https://teddyclub.info/ru/institutes/view/162
https://toneto.net/catalog/roddoma/7-roddom
https://vikoshka.io.ua/s76252/rody._kak_eto_bylo_v_7-m_roddome
https://www.baby.ru/company/kiev/roddom/19385402/
https://www.babyblog.ru/roddom/info/209/otzyv_one/39501
https://www.facebook.com/pcenterkiev/
https://www.medcentre.com.ua/belaya-viktoriya-vladimirovna.html
https://www.otzyvua.net/roddom-7-kiev/kalinovka-kievskaya-obl-ul-predslavinskaya-9
https://zoon.com.ua/kiev/medical/perinatalnij_tsentr_m_kiva/

