Чому категорично громадянам не рекомендується продавати ртуть

Двоє мешканців Херсонської області та їхні спільники зі Львівщини вирішили розбагатіти, продавши на території Миколаєва кілограм ртуті за 800 тисяч доларів. Після збуту отруйної речовини та отримання грошей поліцейські спільно із співробітниками СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури затримали зловмисників. Наразі всім трьом фігурантам слідчі повідомили про підозру за ч. 4 ст. 321 Кримінального кодексу України. Це 10 років в’язниці [1].

Чому не можна вільно продавати ртуть?

Справа в тому, що ртуть внесена до списку особливо отруйних речовин та її обіг (купівля-продаж) заборонений. На жаль, більшість пересічних українських громадян про цю кримінальну складову ртутного бізнесу не знають. Вони, як правило, продають ртуть зі старих радянських запасів.

Чому необізнані з кримінальним кодексом громадяни сподівались отримати астрономічну суму за ртуть?

Коли на світовому ринку кілограм ртуті коштує доларів п’ятдесят…  Можливо, вони хотіли продати так звану червону ртуть, вигаданий алотропний варіант ртуті? Була розтиражована нісенітниця, що червона ртуть – це остання радянська військова розробка. Вважалося, що ця речовина має високу щільність (20 г/см³), температуру замерзання -150 °C, високу токсичність і радіоактивність. Шахраї писали, що червона ртуть використовувалася в «детонаторах для термоядерних бомб». Багато спритників заробили купу грошей, продаючи кольорові амальгами, що містили радіоактивні метали [2].

І нарешті, що робити, коли ви розбили ртутний термометр з 5 грамами ртуті з чорнориночною вартістю 4 тисячі доларів?

Перед тим, як дістати з загашника чотири тисячі баксів, щоб купити новий ртутний термометр, рекомендую перевірити наявність парів ртуті у вашій квартирі після того, як ви зібрали її залишки згідно рекомендацій [3]. Для цього є простий і зручний тест на ртуть YOCHEM [4].

Підписуйтесь та слідкуйте за моїм блогом ХІМІЯ ДОПОМАГАЄ ТОБІ в Telegram https://t.me/labprice та Твіттер https://twitter.com/Labpriceua

д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі