Чому не варто жити на території, яка забруднена ртуттю

Прочитав я новину, що в Києві на території колишнього ртутного заводу “Радикал” планують почати будівництво житлового комплексу під виглядом виділення житла для армії. Оскільки під час війни ніхто не протестує проти будівництва ЖК «Урбан парк» у Деснянському районі Києва, а забудовників особливо не хвилюють питання екології, то тепер вони хочуть значно розширити забудову за рахунок “ртутної території”. Будівництво ЖК «City Park» ведеться в тому ж районі, де розташований завод «Радикал», і безпосередньо примикає до нього. Земельні ділянки під нову забудову будівельній компанії має передати державний “Укрексімбанк” [1].

Будівництво багатоповерхових будинків на забрудненій ртуттю землі може негативно вплинути на здоров’я та навколишнє середовище мешканців.

Ось деякі можливі проблеми:

  • Ртуть може випаровуватися з ґрунту та потрапляти в повітря, де вона може бути небезпечною для здоров’я людей. Оскільки на цій території було дуже багато ртуті, то такий варіант можливий.
  • Ртуть може забруднювати ґрунтові води, що може негативно впливати на здоров’я людей і тварин, які живуть на цій території. Не думаю, що майбутні мешканці ртутного масиву будуть пити воду з власноручно викопаних криниць, а от домашні тварини можуть пити воду з калюж після дощу.
  • Ртуть може забруднювати їжу, вирощену на забруднених територіях. Вирощувати, як люблять українці, щось на мініділяночках на ртутній території категорично заборонено.
  • Будівництво на забрудненій землі збільшує ризик викиду ртуті в навколишнє середовище, наприклад, під час земляних робіт. Окрім того, сполуки ртуті разом з пилом можуть попадати в організми людей, які будуть будувати чи жити на цій території.

Перед будівництвом на забруднених землях необхідно провести детальний аналіз забруднення та розробити відповідний план дій для зменшення ризиків та забезпечення безпеки мешканців та навколишнього середовища. А найкращий варіант – не будувати житловий масив на цій території.

Підписуйтесь та слідкуйте за моїм блогом ХІМІЯ ДОПОМАГАЄ ТОБІ в  Telegram https://t.me/labprice та Твіттер https://twitter.com/Labpriceua

д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі