Наука про детоксикацію організму від ртуті

Буквально за останній місяць низка інтернет ресурсів таких , як РБК – Україна, Главком, Today.ua, Деньги.ua, Радіо Трек, Znaj.ua, Патріоти України опублікували один і той же матеріал про найбезпечнішу рибу в наших магазинах. Власне, матеріал про те, що риба може бути забруднена токсичною ртуттю. Перше місце в антирейтинзі займає макрель. На другому місці опинився великоокий тунець. Публікували, переопублікували, жували пережовували….

Яка практична користь від цього матеріалу?

Та ніякої. У кого не має змоги купувати цю рибу, той і не буде купувати. Хто купував, то як він відрізнить консервований великоокий тунець від звичайного?

Чи існує науково обґрунтовані способи детоксикації організму від важких металів, зокрема ртуті?

Дослідження, проведені в лабораторії промислової токсикології та гігієни праці Національного університету «Інститут медицини праці УМАН», підтвердили, що пектини мають високу ефективність у виведенні з організму людини свинцю та ртуті.

Найбільше пектинів, зазвичай, містяться в деяких фруктах, зокрема в яблуках та цитрусових (апельсинах, лимонах, грейпфрутах). У яблуках, зокрема, пектини містяться в основному в шкірці та насіннях. Крім того, пектини є в картоплі, сливі, винограді, моркві та інші овочах та фруктах. Ці продукти також можуть бути джерелом пектинів. Вчені стверджують, що буряк найбільш ефективно виводить з організму важкі метали.

Отже, Їжте більше яблук і готуйте салат з буряка, щоб вивести токсини з організму, зокрема ртуть. Це набагато дешевше, ніж купувати різні зарубіжні детоксикаційні суміші.

Рибу можна приготувати з овочами, про всяк випадок 🙂. Інститут медицини праці АМН України існує в Україні з 1928 року. Його науковці розробляють і впроваджують заходи щодо поліпшення умов праці та вивчають вплив іонізуючого випромінювання, важких металів і пестицидів на здоров’я працівників і населення. Якщо у когось з ваших знайомих отруєння важкими металами, то варто звернутись до цього інституту. Нині  багато медичних лабораторій пропонують аналізи на важкі метали. А от лікуватись, я б рекомендував звернутись в цей інститут. При інституті є клінічне відділення.

Найбільшою небезпекою отруєння важкими металами не є дорога риба з магазину, а дешеві овочі і фрукти зі Сходу України.

Екологи стверджують, що після війни на Донбасі ґрунт буде настільки забруднений, що стане непридатним для життя. Ґрунти містять високі концентрації свинцю, міді, миш’яку, цинку, хрому, кадмію, молібдену, барію, калію, магнію, вольфраму. Ці метали наповнюють вибухові речовини артилерійських снарядів, ракет і авіаційних бомб. Коли важкі метали потрапляють у ґрунт, вони осідають там, розчиняються у ґрунтових водах і мігрують до рослин. Якщо культури вирощуються на забруднених територіях, вони можуть містити важкі метали. Після цього токсичний продукт потрапляє на місцевий ринок і отруює місцеве населення.

Як виміряти важкі метали у воді, ґрунті та їжі?

Тест на важкі метали «YOCHEM» – це простий і ефективний спосіб визначення загального вмісту токсичних важких металів у зразку. Для тесту використовується індикаторний папір, який змінює колір залежно від наявності токсичних елементів [1].

Але щоб отримати повну інформацію про вміст важких металів у їжі, воді та повітрі, необхідно звернутися до спеціалізованої лабораторії для повного хімічного аналізу. Тільки такі лабораторії можуть надати точні дані про токсичні елементи та їх концентрацію в пробах [2].

Підписуйтесь та слідкуйте за моїм блогом ХІМІЯ ДОПОМАГАЄ ТОБІ в Telegram https://t.me/labprice та Твіттер https://twitter.com/Labpriceua

д.х.н., проф. Сергій Ярмолюк,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України

0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі